Invázia Mustangov do Európy: Ford Mustang vo svojej 6-tej generácii

Americký Ford expanduje do všetkých kútov planéty. Podľa globálnych záznamov spoločnosti IHS Automotive je Ford Mustang najlepšie sa predávajúcim športovým automobilom na svete. Noví majitelia si v prvom polroku 2015 po celom svete zaregistrovali 76 124 vozidiel Mustang, čo je o 56 % viac než za rovnaké obdobie v minulom roku. Do konca roka sa čaká ďalší nárast najmä vďaka spusteniu výroby modelov s pravostranným riadením.

Zákazníci v Európe a krajinách s ľavostrannou premávkou po celom svete čakali na oficiálne spustenie predaja Mustangov vyše pol storočia.

Ford Mustang je teraz dostupný pre zákazníkov vo vyše sto krajinách na celom svete. Mustang s pravostranný riadením umožnil spoločnosti rozšíriť export do ďalších viac ako 25 krajín sveta, vrátane Veľkej Británie, Južnej Afriky, Austrálie, Nového Zélandu, Japonska, Cypru, Malty a niektorých karibských ostrovov. V Európe sa Mustang ešte len dostáva k predajcom a krajiny ako Veľká Británia už netrpezlivo očakávajú dodávky prvých vozidiel s volantom na pravej strane. Doteraz sa v celej Európe predalo viac ako osem tisíc vozidiel Ford Mustang.

Z Austrálie už prišlo takmer tritisíc objednávok. Ďalších štyristo pochádza z Nového Zélandu. Prvé Mustangy sa k tamojším zákazníkom dostanú už na jeseň tohto roka.

Nová generácia Mustangu, ktorá je podľa testov a recenzií výborná, sa zaslúžila o značné zvýšenie tržieb. Variant fastback tvorí takmer až tri štvrtiny (72 percent) všetkých doteraz predaných vozidiel v Európe. Takmer dve tretiny zákazníkov (64 percent) si zvolili 5-litrový motor Ford V8 s výkonom 421 koní. Pokiaľ ide o prevodovku, európski zákazníci sa delia na dva takmer rovnako veľké tábory. Šesťstupňovú manuálnu prevodovku si zvolilo 51 percent a šesťstupňovú automatickú prevodovku 49 percent zákazníkov. V kombinácii s 5-litrovým motorom V8 je však obľúbenejšia automatická prevodovka (57 percent) a vo vozidlách s 2,3-litrovým motorom EcoBoost s výkonom 317 koní sa viac vyskytuje manuálna prevodovka (65 percent).

Najobľúbenejšími farbami v Európe sú červená a sivá (obe sa na celkovom počte predaných vozidiel podieľajú 21 percentami). V prípade karosárskeho variantu fastback Európania uprednostňujú červenú (24 %), kým kabriolety majú radšej sivé (32 %).

V USA a v Ázii Američania spustili predaj už minulú zimu a na európskych trhoch sa Mustang prvýkrát objavil toto leto. Rast predaja v USA je zásluhou najmä nových zákazníkov, predovšetkým v oblastiach ako Kalifornia, ktorá je podľa údajov agentúry IHS najväčším odbytiskom športových automobilov v krajine. Hoci je Mustang na čínskom trhu nováčikom, už teraz tam patrí medzi najpredávanejšie športové automobily.

Zdroj: www.ford.com

Rýchle automobily a jachty, drahé nehnuteľnosti a dovolenky, ale aj špičková spotrebná elektronika pre náročných.Buďte prvý