Inteligentné hodinky Apple sa nebudú môcť predávať vo Švajčiarsku

Spoločnosť Apple už o pár dní (24.apríla) zaháji predaj svojich inteligentných hodiniek prvej generácie a podľa všetkých informácií práve Švajčiarsko bohaté svojou bonitnou klientelou bude tou krajinou, v ktorej sa hodinky ešte nebudú môcť predávať.

Dôvodom stopnutia predaja je spor o právo na duševné vlastníctvo. Uviedla to švajčiarska televízna stanica RTS na svojich internetových stránkach.

V tomto prípade sa podľa švajčiarského federálneho úradu práv na duševné vlastníctvo nemôže používať na hodinkách logo jablka, ani slovo Apple nakoľko firma s podobným názvom a logom už v krajine luxusných hodiniek figuruje od roku 1985. Patentované logo aj názov patrí firme William Longe, majiteľovi značky hodiniek s názvom -Leonard, ktorej právo na patent vyprší 5. decembra tohto roka.

Ochranná známka patriaca firme William Longe

Pokiaľ sa W. Longe nebude pokúšať obnoviť svoju ochrannú známku na ďalšie obdobie, tak by sa Švajčiari mohli dočkať inteligentných hodiniek v roku 2016. Už koncom mesiaca sa prvý produkt spoločnosti Apple pod vededním Tima Cooka od smrti Steva Jobsa začne predávať v prvých deviatich krajinách ako USA, Kanada, Austrália, Francúzsko, Nemecko, Hong Kong,Čína, Japonsko, a Spojené kráľovstvo.

Zdroj: idnes.cz, hnonline.sk, appleinsider.com

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý