V Hong Kongu budu dražiť Warholovho Mao Ce-tunga!

Mnohí zbystrili pozornosť, keď bolo vyhlásené, že sa bude dražiť Warholova sieťotlač zo série Mao. Ide o portrét komunistického vodcu Mao Ce-tunga, ktorý bol pri moci v Číne, v 20. storočí. 

Mao sa na aukčný zoznam vrátil relatívne rýchlo, keďže posledný bol vydražený v roku 2014 a to v prepočte za ozaj neuveriteľných, takmer  8 656 414€. Vtedy dražba prebiehala v Londýne. Teraz sa očakáva, že by sa jeho cena mohla pohybovať až okolo 14 000 000€!

Miesto dražby však tentokrát dodáva Warholovmu Maovi výnimočný rozmer, nakoľko si jeho záujemca môže domov odniesť kontroverzný a potenciálne cenzúrovaný kus politického umenia. Tento politik môžno je ikonou 20. storočia, no dnes môže byť už zapadnutý prachom, či čiastočne chúlostivým objektom.

Dražba je naplánovaná na 2. apríla 2017 a my môžeme zatiaľ len hádať aký bude jej výsledok.

Zdroj: robbreport.com

Aj keď preferujem luxus v duši, rada sa kochám peknými vecami, ktoré sú často skvelou inšpiráciou či motiváciou. Nedokážem žiť bez písania, kávy a kníh. Verím, že sny sa môžu stať skutočnosťou, no nikdy to nepôjde ľahko, pretože najlepšie veci si musí človek zaslúžiť!Buďte prvý