Hodinky s krvavým mesiacom od Schaumburg Watch zabojujú o titul: Watch of the Year by SEW Brno

Nemecká privátna spoločnosť Schaumburg Watch je pravidelným účastníkom veľtrhu SEW Brno. Tento rok môžeme okrem lokálneho distribútora po prvý raz očakávať i zástupcu značky priamo z Nemecka. A nepríde s prázdnymi rukami.

Privezie viacero tohtoročných noviniek, ako napríklad personalizovaný model Classoco, limitovanú edíciu Unique 33 či dlho očakávaný Blood MooN Meteorite. Práve posledne menovaný model sa bude uchádzať i o naše hlasy v ankete Watch of the Year by SEW Brno. Jeho “mladší brat”, model Galaxy, toto ocenenie získal v roku 2015. 

Púzdro o veľkosti 43 mm kombinuje matnú a leskú oceľ. Jeho spodná časť sa smerom nadol zužuje, vďaka čomu je korunka nápadito ukrytá. V hodinkách tiká mechanický kaliber s automatickým náťahom SW-11, ktorý okrem času a dátumu ukazuje i aktuálnu mesačnú fázu. A nie hocijako! Najväčšie realistické zobrazenie mesačných fáz v celom hodinárskom svete pochádza z tvorivej mysle nemeckého hodinára Martina Brauna, ktorý ju vytvoril v čase, keď bol súčasťou spoločnosti Schaumburg Watch. Po jeho odchode ju firma obohatila o luminiscenčnú vrstvu (v noci vyzerá naozaj úchvatne) a možnosť vybrať si pohľad zo severnej alebo južnej hemisféry. 
Pre rok 2017 dostal model MooN nový kabát. Krvavý! Blood MooN totiž zobrazuje zmenu fáz v červenom – krvavom prevedení a odkazuje tak na nebeský úkaz, ktorý sme mali možnosti pozorovať minulý rok.
Ako už názov modelu napovedá, číselník je vyrezaný z plátu meteoritu. Jeho vlastník tak má privilégium nosiť kus vesmírneho prvku vo svojich hodinkách. Vďaka tvz. Widmanstättenovým obrazcom nenájdeme 2 rovnaké číselníky. Každý je unikátny.
 
Model Schaumburg Watch Blood MooN Meteorite rozhodne stojí za pozornosť. V rámci Českej republiky a Slovenska budeme mať možnosť vidieť ho po prvý raz na veľtrhu

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý