Hodinky PRIM vyrobené výlučne pre generálov od českého výrobcu!

Hodinárska spoločnosť ELTON predstavila unikátny projekt v spolupráci s českým výrobcom hodiniek PRIM. Ide o špeciálnu edíciu náramkových hodiniek PRIM ORLÍK GENERÁL, ktoré si môže zakúpiť jedine osobnosť s hodnosťou generál, prípadne admirál. 

Zaujímavé je použitie netradičných materiálov, nakoľko bol prvý kus vyrobený z tlmiča hnacieho kolesa tanku. Pokiaľ sa na tento projekt pozrieme z pohľadu akejsi celosvetovej úrovne, ide o vskutku výnimočný počin. Pôvodný model PRIM ORLÍK, ktorý dnes jednoznačne patrí medzi legendy českého hodinárstva vznikol približne v polovici 60. rokov, a to na základe požiadavky armády. A tak môžeme hovoriť o návrate k armádnym koreňom.

Úplne prvé hodinky boli venované inštitútu náčelníka Generálneho štábu AČR a spoločne s časťou tlmiča sú dnes vystavené v predajni MANUFACTURE PRIM 1949 na 4. poschodí obchodného domu Kotva. Súčasní aj bývalí náčelníci majú možnosť zapožičať si ich na akúkoľvek slávnostnú, či reprezentatívnu príležitosť.

Záleží na zákazníkovi, či chce mať svoje PRIM-ky vyrobené z nerezu, titánu, alebo bronzu. V takom prípade je cena 4.700€. Výnimočná je však výroba puzdra z  dodaného materiálu. Môže to byť nielen súčasť tanku, ale aj dela, ponorky, či lietadla. V cene je zahrnutá aj doživotná záruka a výmena číselníka v prípade povýšenia do vyššej generálskej hodnosti, či individualizácia zadnej strany.

Hodinky sú osadené za pomoci in-house mechanického strojčeka PRIM s automatickým natiahnutím.

Zdroj: iluxus.cz

 

Aj keď preferujem luxus v duši, rada sa kochám peknými vecami, ktoré sú často skvelou inšpiráciou či motiváciou. Nedokážem žiť bez písania, kávy a kníh. Verím, že sny sa môžu stať skutočnosťou, no nikdy to nepôjde ľahko, pretože najlepšie veci si musí človek zaslúžiť!Buďte prvý