Hammam: Relax v trenčianskych kúpeľoch

Historické kúpele Hammam sa nachádzajú neďaleko od Trenčína. Ukrývajú slovenský, ale aj európsky unikát. Maximálny komfort termálnych kúpeľov vytvára liečivý termálny prameň, ktorý vyviera priamo do bazéna.

Nielen slovenská, ale aj zahraničná klientela má záujem o unikátne liečebné pramene. Komplex Hammam je odborníkmi odporúčaný na intenzívnu relaxáciu, uvoľnenie svalov, vyhnutiu sa bolesti väzov a takisto pomáha odľahčiť pľúca. Taktiež prináša prospech z hľadiska obnovy a relaxácie tela pre vrcholových športovcov.

Najvzácnejším historickým skvostom kúpeľov Trenčianske Teplice je Hammam v orientálnom maurskom slohu. Tento komplex spoločne so zrkadliskom Sina slúži najmä na relaxáciu a odpočinok. Postavený bol v roku 1888 a zrekonštruovaný v roku 2014. Vtedajšia majiteľka kúpeľov Ifigénia de Castries d´Harcourt dala postaviť tradičné turecké kúpele “Hammam,” čo v preklade z arabčiny znamená kúpeľ.

Hammam v minulosti slúžil ako vaňový kúpeľ pre bohatú šľachtu a finančne vplyvných ľudí. V súčasnosti je v dostupný nielen pre kúpeľných hostí, ale aj pre širokú verejnosť s rôznymi službami povzbudzujúcimi organizmus a telo. Tento slovenský unikát má priemernú teplotu vody 39 stupňov Celzia.

kupele

Zdroj titulnej fotografie: Autorka článku

Zdroj fotografie v článku

Milujem cestovanie, dobrodružstvo, spoznávanie nových ľudí a ich kultúru. Snažím sa písať o výnimočných miestach a exkluzívnej prírode. Cestovanie je pre mňa ten najlepší spôsob ako získať inšpiráciu, oddych, ale aj lepšie spoznať seba, iných ľudí a svet. A najradšej by som to dopriala každému....aspoň prostredníctvom článkov.Buďte prvý