Golf Channel Open Tour na ihrisku Gray Bear spoločne s hodinárskou značkou Schaumburg Watch

Jediná televízna túra na Slovensku začala písať v poslednú májovú sobotu už svoj 4. ročník. 30. mája si prišlo pred kamery Golf Channel na ihrisku Gray Bear na Táloch zahrať  takmer 130 golfistov, pričom viac ako polovica z nich bola s hendikepom nižším ako 16,4.

Kvalitné obsadenie úvodného turnaja sezóny naznačuje, že o septembrové finále bude aj tento rok obrovský záujem.

Výborne pripravené ihrisko zahrala najlepšie Zuzana Kamasová, ktorá so 71 ranami zvíťazila v kategórii brutto. “Hralo sa mi výborne, mala som skvelý flight s Filipom Tumom a Vladimírom Sotákom, veľmi dobre sme sa bavili,” povedala v rozhovore pre Golf Channel Kamasová.

Filip Tůma

Ady Hajdu

Prvú HCP kategóriu vyhral Peter Živner, ktorý nahral 42 stbl bodov a znižoval HCP z 12,3 na 10,8, druhý skončil Pavol Hudák (40 stbl bodov) a tretí Filip Tuma (38 stbl bodov). V druhej HCP kategórii zvíťazil len o 1 bod Vladimír Veselovský pred Patrikom Bobom a tretí skončil Michal Daňo.

Poslednú tretiu kategóriu ovládla žena – Katarína Švecová, za ňou skončil Tomáš Masničák a tretí bol Peter Lajš. Doplnkovú súťaž o Lahoferov drajv vyhral medzi mužmi Filip Tuma, medzi ženami drajvovala najlepšie Sydney Kašinská. Lahoferov pin si odniesla Zuzana Kamasová.

Všetci víťazi doplnkových súťaží získali privátnu degistáciu vín pre priateľov v hodnote takmer 300,- EUR, víťazi kategórii odišli s novými trofejami, magnum fľašami Rothschildovho Château Clarke ročník 2006 a ďalšími cenami od DigitalGolfu a Bunker Mentality.

Hráči si ako súčasť oddychu pri jamke č.16 mali možnosť vychutnať írsku whisky, domáce dobroty a zoznámiť sa s nemeckou hodinárskou spoločnosťou Schaumburg Watch, ktorá práve vstupuje na náš trh. Medzi predstavenými modelmi nechýbali také exkluzívne kúsky, ako 33 kusová limitovaná séria Unique s ručne rytým ciferníkom z rýdzeho striebra, model MooN s jednou z najreálnejšie stvárnených mesačných fáz v hodinárskom svete, či elegantný model Ceramatic s pulzometrom, ciferníkom z keramiky a ručne šitým koženým remienkom. Tento model čaká na celkového víťaza Golf Channel Open Tour. Druhý kvalifikačný turnaj sa hrá 28. júna v Penati.