Generácia Y: Akým problémom musíme každý deň čeliť?

Kedysi som na otázku čoho sa v živote bojím najviac odpovedala, že hadov. Ale klamala som. Skutočný strach, ktorý som pochopila až časom je strach z robenia rozhodnutí. Najväčšiu obavu, ktorú môžem kedykoľvek pocítiť je slabosť a zároveň sila. Nesiem ju so sebou  s každou jednou voľbou, ktorá chtiac či nechtiac môže ovplyvniť celý môj život.

Aj generácia Y (po roku 1990), ku ktorej sa právom radím vlastní svoje isté ,,zlozvyky“, o ktorých by sme možno radšej ani netušili. A určite súhlasím s tvrdeniami, že časy sa zmenili. Tým zároveň priznávam fakt, že aj keď je naša doma jednoducho FRESH, občas by väčšina z nás na chvíľku utiekla do doby našich starých mám.

5 znakov ,,stratenej“ generácie

Sociálne siete – Svet sa zrýchlil a preto musíme byť neustále po ruke. Aj v čase voľna vybavujeme pracovné emaily, smsky a telefonáty. Ale sme si skutočne bližší? Romantické listy na diaľku či čakanie na poštové holuby sú už dávnou minulosťou. Škoda či šťastie?

Prchavá láska – Babička čakala na dedka celé mesiace aj roky, kým sa vráti z vojny . Na hádky, ktoré pred odchodom vznikli, za ten čas už aj dávno zabudli. Pričom potichučky vychovávala ich spoločné deti. Hovorí sa, že dnešná láska je vďaka sociálnym sieťam kratšia ako trvanlivosť zákusku či jogurtu. Vďaka nim sa krásna intimita premieňa na vášeň, ktorú si mladí teens často zamieňajú za pocit dlhotrvajúcej lásky.

Luxusné oblečenie – Len jedny skromné topánky na zimu určite nevlastníme. Ak aj áno, často investujeme do poriadnej vkusnej značky, ktorá je príťažlivá okrem svojej kvality aj príjemný vzhľadom. Avšak napriek tomu sa aj tak väčšina z nás stretáva s poznámkou o ,,fake-ových“ kúskoch, kde jednoducho závisť iných ľudí nepozná hraníc.

Arogantnosť a sebeckosť – Aj Vás mrzí myšlienka, že ľudia už dávno nie sú takí láskaví? Od kamarátov si požičiavame zarobené peniaze, ktoré niekedy nevrátime a na priznaniach si pýtame rady či sa so súčasným partnerom rozísť kvôli obnoseným rifliam.

Strata morálky a ,,náboženských hodnôt – Dôverujem faktu, že každý máme právo veriť či neveriť na existenciu Boha či rôznych náboženstiev. Avšak odmietam veriť tomu, žeby mnohí z nás sa mali správať kvôli svojim ,,problémom“ neprístojne. Napríklad v prípade, keď sa neplnoleté deti hrajú na dospelých pričom radostne holdujú alkoholu a čoraz mladšie z nich skúšajú mnohé sexuálne praktiky. Čo ešte môžeme od novej doby ešte očakávať?

Zdroj fotografie: pixabay.comBuďte prvý