Frederique Constant Analytics – výkonné zariadenie na zmeranie presnosti hodiniek

Frederique Constant je značka, ktorá sa rozhodla pozrieť na hodinky z iného uhľa pohľadu. Rozhodla sa zamerať na hlavnú úlohu hodiniek a tou je presné meranie času. Zaujíma vás, či je váš spoločník na zápästí presný? Tak potom práve pre vás je vhodný tento jednoduchý a malý prístroj menom Analytics.

Väčšina prístrojov, ktoré slúžia na presné určenie strojčeka mechanických hodiniek, sú drahé a ťažké na ovládanie. Pre väčšinu ľudí sú tým pádom nedostupné a nezrozumiteľné. Tí, ktorých zaujíma presný čas, obyčajne využijú voľne dostupné zdroje ako je internet alebo teletext, poprípade navštívia kvalitnejšie hodinárstvo.

Ako tieto tzv. Witschi prístroje vlastne fungujú? Skladajú sa z mikrofónu, ktorý zaznamenáva tikanie a využívajú softvér, analyzujúci rýchlosť a presnosť kalibru. Ženevská spoločnosť, ktorá stojí za Frederique Constant Analytics, tento prístroj o nič neukrátila. Akurát  ho zjednodušila. Svojím tvarom pripomína štipec, ktorý sa zachytáva o ciferník a puzdro hodiniek. Nemusíte sa však ničoho báť, čeľuste svorky pokrýva mäkký materiál, ktorý zabraňuje vzniku akýchkoľvek škrabancov. Zariadenie podporuje frekvenciu rozsahu 14400-36000 v/h, do ktorej spadá väčšina dostupných mechanických hodiniek. Nie je potrebné žiadne manuálne nastavenie, detekcia zotrvačky kmitočky hodiniek prebieha automaticky. Spoločnosť sľubuje presnosť merania hodnôt s presnosťou 0,2 sekundy za deň.

Analytics spája tradičné remeslo s modernou technológiou. Využíva mobilnú aplikáciu SwissConnect Analytics App, ktorá je dostupná pre iOS a Android. Takto na displeji svojho smartfónu okamžite vidíte meranie v reálnom čase. V priebehu niekoľkých sekúnd sa graficky znázornené zvukové vlny premenia na reálny výsledok. Ďalej je tu možnosť režimu dlhodobého merania, ktorý dokáže odhaliť dlhodobé zmeny výkonu, vďaka ktorému sa dá zistiť, ako sa mení presnosť v závislosti od toho, ako počas odvíjania hnacej pružiny klesá krútiaci moment. Výsledky sa ukladajú na cloud, kde sú dostupné pre neskoršie porovnania.

Toto zariadenie síce nedokáže nahradiť komplexné prístroje zamerané na meranie presnosti hodiniek, avšak za cenu 99 eur dostanete skvelého pomocníka, umožňujúceho lepšie spoznať deje, ktoré prebiehajú vo vnútri hodiniek. Predstavuje skvelý darček pre každého fanúšika hodiniek.

 

Zdroj fotografiíBuďte prvý