Ford F-150 Raptor: Dravý pick-up z Ameriky dobíja Čínu

Ford chce so svojim F-150 pickupom dobiť Čínu. Ide o prvý full-size pickup z Ameriky ktorý je oficiálne dostupný v krajine. Nejde pritom len tak o hocijaký pickup. F-150 prináša až 400 konských síl čo je na off-road závratný výkon.

Z tohto terénneho automobilu sa predáva viac ako pol milióna kusov ročne pričom ide o najpredávanejšie vozidlo od Fordu. Okrem malej hŕstky vozidiel, ktoré si našli cestu na šedí trh v Číne by ste si tu takýto druh auta vôbec nekúpili. Tak prečo by chcel Ford preraziť práve týmto modelom, ktorý sa v Spojených štátoch predáva za 50.000 USD? V Číne môže byť výsledná cena vďaka dovozným daniam aj o 50 percent vyššia.

Odpoveď je jednoduchá: ekonomika v Číne v poslednom desaťročí rastie. Ľudia tu prahnú po prémiových vozidlách amerických výrobcov. Raptor, bez toho by bol prémiovou značkou predstavuje high-end truck a pri predstave že by bol dostupný v Číne sa rozbúši srdce nejedného analytika. Vozidlo disponuje reálnou schopnosť zdolávať akýkoľvek druh terénu. Je preto veľmi pravdepodobné, že americký Ford využije Raptor na spopularizovanie značky. Ak sa mu to podarí a získa tak nových zákazníkov má vyhraté.

Ford Raptor ponúkne 3,5-litrový twin-turbo V6 motor, ktorý bude silnejší ako jeho predchodca v podobe 6,2-litrového osemvalca o výkone 411 koní. Nový Ford Raptor bude rýchlejší a lepšie ovládateľnejší ako ten starý, pri zachovaní všetkých svojich terénnych schopností. Vybavený bude novou 10-stupňovou automatickou prevodovkou.

Zdroj: www.ford.com

Rýchle automobily a jachty, drahé nehnuteľnosti a dovolenky, ale aj špičková spotrebná elektronika pre náročných.Buďte prvý