Fascinujúce miesta, ktoré by ste mali navštíviť ešte toto leto

Zdroj: https://pixabay.com/en/corsica-france-nature-river-224716/

Ak sa počas letných horúčav neplánujete potiť na záhradke alebo na balkóne, mali by ste sa poradiť so všetkými členmi vašej rodinkami a popremýšľať nad výberom miesta. Situácia vo svete ešte stále nie je dobrá a práve preto sa tohtoročnú sezónu predpokladá nárast dovoleniek na Slovensku a v okolitých krajinách.

Vysoké Tatry sa pripravujú na veľkú návštevnosť

Stačí sa poprechádzať po Tatranskej Lomnici, Starom Smokovci alebo po Štrbskom plese. Vašim ušiam určite neuniknú česky, poľsky a anglicky hovoriaci turisti. Niet pochýb o tom, že Vysoké Tatry sa tešia veľkej popularite. Považujú sa za lacnejšiu variantu Álp, aj keď mnohí turisti to tak vôbec nevnímajú. Ak si nestíhate vybaviť dovolenku pri mori, skúste si nájsť voľný termín a vyberte sa s celou svojou rodinkou do Vysokých Tatier. Už od 15. júna sú otvorené všetky turistické chodníčky. Pre tých náročnejších turistov ponúkajú Vysoké Tatry turistiku na Rysy, Kriváň, Priečne sedlo, Bystré sedlo, Východnú Vysokú alebo Slavkovský štít. Pre tých menej zdatnejších sú vhodné turistiky na Ostrvu, Popradské pleso, Sliezsky dom, Hrebienok alebo Predné Solisko.

Ak máte psíka, skúste si rezervovať pobyt so psom vo Vysokých Tatrách. Bude zbytočné zajednávať miesto v hoteli pre vášho psíka, keď máte príležitosť využiť možnosť rezervácie pobytu, v ktorom budú akceptovať prítomnosť vášho štvornohého miláčika.

 Kúpele v susednom Maďarsku

Maďari sa síce nemôžu chváliť hornatými oblasťami, zato sa môžu pýšiť peknými kúpeľnými mestami. Interspa, slovenský sprostredkovateľ kúpeľných pobytov, poskytuje výber tých najlákavejších kúpeľov v Maďarsku, v ktorých si môžete vybrať pobyt vo vami určenom termíne. Maďarské kúpele sú mnohokrát atraktívnejšie ako niektoré pláže a hotelové komplexy v európskych letoviskách. Prečo teda pre zmenu nevyskúšať niečo netradičné?

Očakávajte kvalitné služby

Maďarsko a Vysoké Tatry ponúknu slovenským dovolenkárom lepšie prostredie a služby ako niektoré dovolenkové destinácie. Ak nemáte ešte plán, ako strávite letnú dovolenku, skúste si vziať inšpirácie z predchádzajúcich riadkov. Bude to vynikajúci darček nielen pre ženu, ale aj pre muža.

Zdroj fotografieBuďte prvý