Exotika v zime? Máme pre vás 5 horúcich tipov

Máte plné zuby snehu, mrazu a pochmúrneho počasia? Namiesto zimnej lyžovačky, by ste radšej uprednostnili palmy, teplý piesok a šum mora? Žiadny problém. Ceny zimných exotických dovoleniek posledné roky klesajú, a tak horúci piesok počas zimy nemusí byť len nesplneným, tajným snom.

Exotické destinácie v zime lákajú turistov najmä teplým podnebím a slnečným počasím. Poskytujú odreagovanie sa a príjemnú zmenu od chladného zimného počasia. Vystriedať zimnú lyžovačku kúpaním sa v mori, nebolo nikdy jednoduchšie. Ponuka exotických dovoleniek je pestrá aj v zime a každá exotická destinácia ponúka svoje čaro. Vybrali sme pre vás 5 horúcich tipov, ktoré vás rozmaznajú teplom a slniečkom aj počas chladného zimného obdobia.

Dominikánska republika

Ostrovný štát, ktorý Krištof Kolumbus nazval rajom na zemi, ponúka turistom bohatú scenériu. Nájdete tu vysoké hory aj okúzľujúce pláže. Špecifická príroda ostrova oplýva množstvom druhov rastlín a živočíchov, ktoré nežijú nikde inde na Zemi. Všetky letoviská sú bohato vybavené pre vodné športy a na svoje si prídu aj milovníci adrenalínových športov, ktorí môžu vyskúšať zdolať divokú vodu v Jarabacoa, či pokoriť vrchol vysokej hory Pico Duarte.

Zdroj: pixabay.com

Zdroj: pixabay.com

Bali

Tropický raj, Bali, je ostrov zo severu obmývaný Jávskym morom a z juhu Indickým oceánom. Ostrov ponúka dlhé slnečné pláže a zaujímavé prírodné scenérie. Jednou z najväčších prírodných atrakcií ostrova je aktívna posvätná sopka Mount Agung. Miestne obyvateľstvo hovorí dialektom indonézštiny, no v turistických rezortoch sa bez problémov dohovoríte po anglicky.

Zdroj: pixabay.com

Maurícius

Maurícius, ostrov v Indickom oceáne, je známy tým, že tu teplota ovzdušia v priebehu celého roka neklesá pod 26 stupňov. Východná, veterná strana ponúka ideálne podmienky na surfovanie a západná strana poteší vďaka bohatým koralovým útesom oči všetkých potápačov. Na svoje si prídu aj gurmáni. Domáca kuchyňa spája vplyvy mnohých svetových kuchýň a taktiež sa tu predávajú špecifické pochutiny z cukrovej trstiny.

Zdroj: pixabay.com

Kuba

Perla Karibiku je preslávená bielymi plážami a vôňou rumu a cigár. Kuba je v posledných rokoch turistami veľmi vyhľadávaná a panuje tu čulý turistický ruch. Nájdete tu niekoľko kilometrové pláže, jedinečnú faunu a flóru aj čarovné koralové ostrovy. Krajina má svoju špecifickú atmosféru a kultúru, vďaka čomu medzi jej návštevníkmi nájdeme len dva typy ľudí. Jedni si ju doslova zamilovali a nedajú na ňu dopustiť, druhí ju nenávidia.

Zdroj: pixabay.com

Thajsko

Thajsko ponúka návštevníkom najkrajšie pláže juhovýchodnej Ázie, priezračnú vodu a nezabudnuteľnú kuchyňu. V zime sa tu teplota pohybuje okolo 30 stupňov, čo predstavuje ideálne predpoklady pre exotickú dovolenku. Obľúbeným cieľom turistov sú letoviská Phuket, Phi Phi a hlavné mesto Bangkok. V Thajsku sa okrem iného môžete tešiť aj na netradičnú architektúru budhistických chrámov či street foodové stánky takmer na každom kroku.

Zdroj: pixabay.com

Špecifiká dovolenky v exotike

Pred výberom exotickej dovolenky nezabúdajte na fakt, že každá krajina má svoje špecifiká a pred vstupom do krajiny môže vyžadovať povolenie na vstup či víza. Informácie o dokumentoch potrebných na vstup do danej krajiny a možnosti ich vybavenia, nájdete na internetovej stránke ministerstva zahraničných vecí.

Povolenie na vstup však nie je jediná povinnosť, na ktorú by ste pred očakávanou dovolenkou mali myslieť. Na pamäti je potrebné mať aj kultúrne špecifiká, povinnosť očkovania a cestovné poistenie. S povinným očkovaním vám pomôže váš všeobecný lekár a kultúrne rozdiely si hravo naštudujete prostredníctvom turistických sprievodcov či rôznych článkov na internete.

Ak ste príležitostný cestovateľ pred exotickou dovolenkou v zahraničí využite možnosť krátkodobého cestovného poistenia, ktoré vám poskytne potrebnú ochranu. Ak patríte medzi pravidelných cestovateľov, počas zimnej exotickej dovolenky môžete čerpať výhody zo svojho ročného cestovného poistenia.

Pri dôkladnom výbere destinácie, naštudovaní si odlišností a vybavení potrebných náležitostí, vám zimný výlet za exotikou poskytne dokonalé vypnutie od povinností všedného dňa a ponúkne nevšedný zážitok. Nebojte sa vycestovať za morom aj v zime. No a čo, že u nás sú kopy snehu. Nič vám nebráni vymeniť ich za kopy piesku. Už dávno neplatí, že na dovolenky k moru sa chodí len v lete. Ak vás k nemu srdce ťahá, dopriať si ho môžete kedykoľvek počas roka. Stačí si vybrať správnu destináciu.

Zdroj titulky: pixabay.com

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý