Vzácny model Bentley S1 Continental je snom každého zberateľa luxusných veteránov

Milovníci netradičných veteránov by mali čo najskôr navštíviť Europe Auto Classic Cars, francúzskeho špecialistu na klasické automobily a veteránov. Dôkazom jeho unikátnej ponuky je aj model, ktorý spoločnosť predstavila najnovšie. Je ním Bentley S1 Continental Park Ward, ktorý sa pýši vzácnosťou a výnimočnosťou.

Prvé modely Bentley Continental vznikli v 50 rokoch. Išlo o vozidlá určené na dlhé vzdialenosti, obohatené o mimoriadny punc luxusu. Stali sa prvotnou inšpiráciou pre modely, ktoré môžeme vidieť dnes, ako napríklad typy Bentley S.

Bentley S1 Continental bol vyrobený medzi rokmi 1955 a 1959, pričom sa na trh dostalo len 431 vozidiel tohto typu. 95 z nich tvorili práve typy Park Ward a len 24 vozidiel bolo vyrobených s volantom na ľavej strane, typickým pre európske automobily. Vozidlá S1 Continental sú vybavené motorom so zdvihovým objemom 4,887 litra. ktorý zostal nedotknutý aj v dnešných  typoch tohto vozidla. Model, ktorý ponúka spoločnosť Europe Auto Classic Cars, je však obohatený o zvýšenú kompresiu, efektívnejší motor a nový výfuk, ktorý zlepšuje celkový výkon automobilu. Čo sa týka bezpečnosti, starožitné auto bolo vylepšené o hydraulické brzdy. V starej klasike sa teda dnes spája komfort, výkon a bezpečnosť.

60 rokov nehynúcej elegancie

Spomínaný konkrétny model, vlastnený francúzskou spoločnosťou, bol prvýkrát do rúk svojho majiteľa doručený v roku 1957 v Paríži. Podľa overených dokumentov patriacich k vozidlu sa jeho majiteľkou stala istá Madam Periere. Po niekoľkých rokoch jazdenia prešlo auto kompletnou rekonštrukciou, vykonanou spoločnosťou Hillier Hill, renomovaným špecialistom Bentley.

Po ukončení renovácie v roku 2015 bolo navyše vozidlo ozdobené pôvodnou sivou farbou v odtieni Tudor Grey a tiež pôvodnými koženými sedačkami od Conolly. Obnovený model sa však môže pochváliť aj novou ventiláciou a klimatizačným systémom, ktorý u starších vozidiel nenájdete. Rovnako je uňho novinkou aj Ipod stanica a bezpečnostné pásy vyrobené z rovnakej kože ako pôvodné sedadlá.

Obnovené majestátne vozidlo z čias minulých je v súčasnosti dostupné pre milionárov celého sveta. Jeho cena sa pohybuje okolo 180 tisíc eur.

Zdroj fotografiíBuďte prvý