Dvojitá gázovina – viete, kde ju môžeme využiť?

Nie je tomu tak dávno, čo v každej domácnosti mala žena šijací stroj. Dnes sa opäť tento trend vracia a ak sa chystáte na svoj prvý projekt, sú materiály, s ktorými sa jednoznačne oplatí začínať. Takým materiálom je aj dvojitá gázovina.

Čo je dvojitá gázovina

Ide o veľmi ľahký bavlnený materiál s jemný vláknom. Ak si spomínate na detské látkové plienky, gázovina je veľmi podobný materiál, na rozdiel od vzhľadu, ktorý pôsobí jemnejšie. Preto sa tento materiál často používa na výrobu najmä vecí pre deti. Na Bubulákovo nájdete širokú paletu rôznych farieb a vzorov.

Aké výhody má dvojitá gázovina?

  • Ľahkosť a jemnosť
  • Nepriehľadnosť
  • Vzdušnosť

Ako pracovať s gázovinou

Sú látky, ktoré pred samotnou úpravou (šitím) treba namočiť a nechať vyschnúť. Až potom môžeme začať s našim projektom. Udrží sa tak veľkosť a často aj tvar. Ak plánujete vyrobiť napríklad prikrývku, ktorá je z gázoviny a na druhú strane použijete iný materiál, gázovinu predprať nemusíte.

Ako sa starať o dvojitú gázovinu

V každom špecializovanom obchode vám odborne vyškolený personál poskytne základné tipy, ako pracovať a starať sa o dvojitú gázovinu. Čo je výhodou je veľmi jednoduchá starostlivosť s minimálnou pomocou pracích prostriedkov. Pri detských veciach to znie ako ideálny materiál.

Čo môžeme z dvojitej gázoviny vyrobiť

Vzhľadom na jemnosť a ľahkosť tohto bavlneného materiálu, dvojitá gázovina je často využívaná najmä na výrobu detských vecí. Okrem toho sa výborne hodí na letné oblečenie. Je skvelá na ľahké tuniky, topy a šaty. Z dvojitej gázoviny nájdeme na trhu aj pyžamá a jemné šatky.

Ešte pred pár rokmi bol tento materiál na trhu takmer nedostupný. Časy sa však zmenili a dnes stačí kliknúť na Bubulákovo. Pri množstve farieb a vzorov budete mať problém si vybrať.

Zdroj: pixabay.com

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý