Dubaj stavia najväčšie obchodné centrum: Výdavky sa môžu vyšplhať až na 2 miliardy dolárov!

Podľa portálu CNN Travel, vývojári v Dubaji uviedli plány týkajúce sa masívneho obchodu, ktorý bude zverejnený pod názvom Dubajské námestie. Zdá sa, že bude mať približne 8 miliónov štvorcových stôp.  A čo sa týka rozlohy podľa veľkosti, bude sa jednať o top najväčšie nákupné centrum.

Na prízemí budovy sa bude nachádzať  priestor pre celebrity, rôzne divadelné predstavenia aj koncerty, ktoré budú doplnené kinom, supermarketom, priestorom pre šport, ako aj vodným parkom.

Zdroj: /edition.cnn.com

Zdroj:Emmar /edition.cnn.com

Priestor je vhodný pre rodiny s deťmi, ale aj celebrity si tam nájdu to svoje. Hovorca Emaar Properties, ktorý stojí za vývojom Dubai Creek pre CNN uviedol, že toto námestie je akýmsi moderným maloobchodom, ktorý je vybavený technológiou súčasnej generácie. Jednoducho je táto aréna určená pre zákazníkov, ktorí milujú moderné technológie.

Zaujímavosťou je, že toto námestie v sebe zahŕňa VIP šatne, miestnosti s interaktívnymi zrkadlami a rôzne zbierky, týkajúce sa moderných prehliadok.

V ňom sa bude dať nakupovať aj cez mobily a počítače, kde zákazníci môžu využívať moderné aplikácie napríklad na identifikáciu čiarových kódov.

zdroj: Emaar/ edition.cnn.com

Zdroj: Emaar/edition.cnn.com

Emmar tvrdí, že na tomto námestí je niečo pre každého, ale primárna cieľová skupina sú zákazníci obľubujúci moderné technológie. Nicolas Rubeiz, obchodný expert tvrdí, že retailová revolúcia ide v Dubaji tým správnym smerom, pretože  neposkytuje len nejaké strohé tehly, ale budova je obohatená o celý virtuálny svet.

Podľa jeho vyjadrení, je atraktívna aj demografická štruktúra, hlavne pre maloobchodníkov, pretože sa tu nachádza veľká pôrodnosť, tým pádom je tu mladá generácia ľudí. Údajne viac ako polovica obyvateľstva je mladších ako 25 rokov.

Čo sa týka tržieb, v roku 2017 mierne poľavili. Euromonitor International uviedol, že tržby maloobchodov v Dubaji, sa minulý rok znížili na 1,4% v porovnaní s rokom 2016. Odborníci tvrdia, že aj keď sa trh nachádza pod tlakom, budúcnosť vyzerá dobre. Rubeiz tvrdí, že na svete panuje mylné predstavenie, že v Dubaji je všetko umelé. Ale je to také mesto, ktoré skutočne napreduje.

Zdroj článku: edition.cnn.com

Zdroj úvodnej foto: pixabay

Zdroj foto v článku: Emaaar/edition.cnn.comBuďte prvý