Drevený odpad premenený na čarovné podlahové umenie

Jeho meno je Alexej Stešak a je to húževnatý dizajnér, ktorý vytvára projekty s ozajstným WOW efektom. Jeho najnovším dielom je drevená podlaha s keramickými vtákmi, ktorú vyrobil na objednávku pre salón krásy. 

Pri tomto diele ide podľa Alexejových slov aj o čiastočné splnenie jeho vlastného sna. Samotná výroba 56 metrov štvorcových podlahy trvala 5 mesiacov, počas ktorých pracoval 7 dní v týždni. Predchádzala jej ešte príprava a sušenie materiálu, ktorý pozostáva predovšetkým zo spadnutých stromov alebo opadaných, či odrezaných vetvičiek ovocných sadov. Výsledkom bolo 40 vriec malých kúskov dreva.

Išlo o zmes drevín ako dub, orech, marhuľa, jabloň, hruška, breza, javor, čerešňa, mahagón a ďalšie… Základom pri tvorbe je 10 milimetrová preglejka na plochom betónovom podklade a následne išlo o lepenie kúskov na drevené bloky. Po dokončení drevenej časti podlahy prišiel rad na zlomené keramické dlaždice.

Ide o namáhavý no nezvyčajný a naozaj špeciálny proces, ktorý zatiaľ nemôžeme vidieť kdekoľvek.

Zdroj: boredpanda.com

Aj keď preferujem luxus v duši, rada sa kochám peknými vecami, ktoré sú často skvelou inšpiráciou či motiváciou. Nedokážem žiť bez písania, kávy a kníh. Verím, že sny sa môžu stať skutočnosťou, no nikdy to nepôjde ľahko, pretože najlepšie veci si musí človek zaslúžiť!Buďte prvý