Cristiano Ronaldo: Ako míňa svoje milióny najlepší futbalista planéty?

Cristiano Ronaldo patrí medzi najpopulárnejších športovcov planéty. S miliónovým platom, ktorý mu poskytuje tím Real Madrid, a obrovskými výnosmi z futbalu zarába naozaj vysoké čiastky.

Podľa časopisu Forbes sa stal Cristiano Ronaldo tretím najlepšie plateným športovcom roku 2018. Bohatší ako on sú už len Floyd Mayweather a Lionel Messi. Ako zarába a kde míňa svoje peniaze táto futbalová hviezda?

Príjmy má z viacerých oblastí

Ronaldo podľa Forbes zarobil v posledných 12 mesiacoch 108 miliónov dolárov. Práve tento zisk ho vyšvihol na tretie miesto medzi najbohatších športovcov. Nasledujúca zmluva, ktorú má uzavrieť, mu údajne má zarobiť ešte viac miliónov.

Foto: Getty Images

Takmer polovicu svojho príjmu – okolo 47 miliónov dolárov – získal prostredníctvom spoluprác so spoločnosťami ako Tag Heuer, Herbalife či Nike.

Foto: cristiano / Instagram

Ronaldova najnovšia spolupráca s Nike mu údajne zarobí viac ako 25 miliónov dolárov ročne, ktoré bude inkasovať do konca života. V čase, keď bude mať Ronaldo 73 rokov, bude mať toto partnerstvo celkovú hodnotu 1 miliardy dolárov.

Foto: cristiano / Instagram

Okrem iného spolupracuje so spoločnosťami Castrol, Samsung a KFC. Nie je žiadnym prekvapením, že mu jeho partnerstvá vynášajú tak obrovské zisky – vďačí tomu najmä svojim 120 miliónom fanúšikov na Instagrame a 122 miliónom na Facebooku. Na Twitteri ho sleduje 72 miliónov používateľov – toto číslo z neho robí najpopulárnejšieho športovca planéty.

Foto: KFC

Ak by sa rozhodol opustiť Real Madrid, jeho nový tím by musel klubu zaplatiť jednu miliardu dolárov ako „výkupné“.

Foto: Denis Doyle/Getty Images

Kde futbalová hviezda míňa svoje milióny?

Jedným z jeho najväčších koníčkov sú autá. Vozí sa v Lamborghini Aventador s cenovkou 300 000 dolárov a strieda ho so svojím Maserati. V zbierke má tiež automobily Bentley, Porsche a Mercedes.

Foto: YouTube/Eclipse AudioVisual

V minulosti sa však neprejavil ako poctivý vodič. V roku 2009 havaroval v Manchestri so svojím Ferrari za 320 000 dolárov.

Foto: REUTERS/Phil Noble

Žije v 7,1-miliónovej vile v La Finca – exkluzívnej komunite v Madride, vybudovanej architektom Joaquinom Torresom. Netreba dodávať, že táto nehnuteľnosť je skutočne pôsobivá.

Foto: YouTube/Eclipse AudioVisual

Čo sa týka nehnuteľností, v roku 2015 minul 18,5 miliónov dolárov na prenájom apartmánu v Trump Towers v Manhattane.

Foto: Warburg Realty

Vo svojom rodnom meste – Madeire v Portugalsku – otvoril vlastný luxusný, futbalovo-tematický hotel.

Foto: Pestana CR7

Ronaldovi sa jeho vlastná vosková figurína páčila natoľko, že neváhal zaplatiť 30 000 dolárov za vyrobenie vlastnej kópie. Originál sa nachádza v madridskom múzeu voskových figurín. Ronaldo si okrem toho platí kaderníka, ktorý sa stará nielen o účes jeho figuríny v múzeu, ale aj tej, ktorú má uloženú doma.

Foto: Javier Barbancho/Reuters

Ronaldova sláva a majetok sa často stávali terčom záujmu médií. Randil napríklad s Irinou Shayk, ruskou modelkou a herečkou. Po piatich rokoch vzťahu sa však pár rozišiel.

Foto: Jasper Juinen/Getty Images

Odvtedy sa podľa všetkého rozhodol usadiť s priateľkou Georginou Rodriguez. Tá mu v novembri 2017 porodila dcéru Alanu Martinu – ide už o štvrtého Ronaldovho potomka. Po istom čase sa rozšírili klebety, že sa dvojica zasnúbila. Na potvrdenie tejto informácie sa na ruke Rodriguez nedávno zaleskol neobyčajne veľký diamantový prsteň.

Foto: Carl Recine/Reuters

Ronaldo je tiež obrovským milovníkom módy. V drahých oblekoch sa cíti rovnako dobre ako vo futbalovom drese.

Foto: Getty Images

Predvádzal modely Armaniho a v spolupráci s dizajnérom Richardom Chaiom vytvoril vlastný rad spodnej bielizne. Vytvoril tiež vlastnú módnu značku – CR7 – ktorá sa zameriava na rôzne kúsky oblečenia, či už sú to futbalové kopačky, denim, spodná bielizeň či parfumy.

Foto: cristiano / Instagram

Ronaldo má však srdce na správnom mieste. Výrazne sa podieľa na charite – portugalskému centru na liečbu rakoviny venoval 165 000 dolárov a čiastkou 83 000 podporil operáciu mozgu svojho 10-ročného fanúšika.

Foto: Save The Children

 

ZdrojBuďte prvý