Čo očakáva Jeff Bezos od svojich zamestnancov?

Jeff Bezos, šef spoločnosti AMAZON za 24 rokov vytvoril zo skromného online kníhkupectva jednu z najhodnotejších firiem na svete. 

Už hneď na začiatku mal jasno, že od svojich zamestnancov bude očakávať čo najviac. Každý rok to dával na javo vo svojej výročnej listine. V roku 1997 v nej stálo, že: “Môžete pracovať dlho, tvrdo alebo šikovne, ale vo firme AMAZON si môžete vybrať len jednu možnosť. 

“Nastavenie latky vysoko v našom prístupe pri príjmaní  zamestnancov bolo a bude aj naďalej najdôležitejším prvkom úspechu AMAZON. “

Jeden z najväčších internetových predajcov je povestný prísnymi pracovnými pravidlami pre zamestnancov. V minulosti bol obvinený z vytvárania neznesiteľných pracovných podmienok po tom, ako sa zistilo, že zamestnanci boli potrestaní za dni, kedy boli chorí. Podľa denníka Times a zhromaždenych dôkazov, kolovala na manažerských pozíciach kritika a nevraživosť medzi zamestnancami. Denná kritika a vysoké pracovné nasadenie do neskorých hodín už hraničilo so psychickou šikanou. 

Aj keď Jeff Bezos uznal vysoké štandardy a právne sa ohradil voči obvineniam denníka, ďalej povedal, že vo firme Amazon sa buduje niečo dôležité, čo sa týka zákazníkov, niečo čo sa môže odkázať budúcim generáciam. 

Zdroj: businessinsider.com

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý