Čo musíte urobiť pre to, aby bol váš pes zdravý?

Štvornohí miláčikovia nám dávajú nekonečne veľa lásky. Nikto nám nedá toľko lásky, ako náš štvornohý miláčik, pre ktorého sme stredobodom vesmíru a je pri nás vždy, keď sa tešíme, alebo sme smutný.

Aby bol psík zdravý, nestačí len chodiť na pravidelné prehliadky k veterinárovi. Čo musíte urobiť pre to, aby bol váš pes zdravý?

Časté prechádzky a čerstvý vzduch

Psík potrebuje pohybu viac než dosť, preto je potrebné, aby aj majiteľ bol športovo založený. Pre psa je najhoršie, keď má málo pohybu. Cítiť z neho letargiu, apatiu a dokonca sa môže prejaviť nechutenstvo.

Ak nemáte psíka, ale nad ním uvažujete, musíte mať rád šport, musíte sa rád hýbať. Psík potrebuje akčného majiteľa, ktorý by s ním chodil na pravidelné prechádzky a dokonca by s ním aj športoval. Nezabúdajte mu však brávať na dlhšie prechádzky menšie konzervy pre psov. Váš štvornohý miláčik môže počas cesty vyhladnúť a malá „mlsanica“ pre psa vám nezaberie veľa miesta v ruksaku.

Dobrá strava

Váš pes bude zdravý jedine vtedy, ak mu nebudete dávať jesť len tak hocičo, ale uprednostníte zdravé krmivo pre psov. Krmivo pre psov, čiže granule, vyberajte podľa rasy psíka, hmotnosti a veku. Každý psík je iný a niekomu dané krmivo nemusíte sadnúť. 

Dávajte si preto pozor, aké krmivo vyberiete, pretože zlý výber stravy môže zaťažiť tráviace ústrojenstvo vášho psíka a spôsobí mu problémy s vyprázdňovaním.

Ak vám veterinár potvrdí, že váš pes je alergický, potom spozornite. Uvedomte si, že vášmu psovi nemôžete kúpiť len tak hocijaké granule. Pes, ktorý má alergiu, potrebujete hypoalergénne krmivo pre psov. Takéto krmivo neobsahuje lepok, sóju a pšenicu, čiže tie najväčšie alergény, ktoré robia problémy aj nám ľuďom. 

Toto krmivo môžete dokonca vyskúšať aj vy. Obsahuje veľké množstvo kvalitného zdravého mäsa.

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý