CEO Amazonu Jeff Bezos vložil 12 miliónov dolárov do renovácie vily vo Washingtone

Zakladateľ a riaditeľ Amazonu, Jeff Bezos, si v roku 2016 zakúpil nehnuteľnosť v Kalorame pri Washingtone DC. Rezidencia s rozlohou 27 000 štvorcových metrov obytného priestoru ho stála 23 miliónov dolárov. Ide o najväčšiu vilu vo Washingtone. V súčasnosti Bezos do jej rekonštrukcie investoval 12 miliónov dolárov.

Úpravou neprejde len samotná nehnuteľnosť, ale aj jej okolité prostredie. Zrenovovaná vila bude mať novú tanečnú sálu, pivnicu na whisky, výťahy, záhradnú miestnosť, 11 spální a 25 kúpeľní. Jeff Bezos je natoľko bohatý, že hodnota 1 dolára pre priemerného človeka, má u zakladateľa Amazonu hodnotu 88 000 dolárov. Preto niet divu, že 12 miliónová investícia je preňho zanedbateľnou čiastkou.

Exkluzívna vila v lokalite Kalorama stála Bezosa 23 miliónov dolárov. V tejto lokalite vlastnia vily aj také osobnosti, ako sú Obamovci, Ivanka Trump či Jared Kushner. Nehnuteľnosť pôvodne slúžila ako sídlo textilného múzea. Z čelnej strany neponúka veľa súkromného priestoru, no v zadnej časti sa nachádza priestranný dvor so záhradným pavilónom, fontánami a garážami.

Plán exteriéru. Foto: Jenny Cheng/Business Insider

Časť stavby navrhol významný architekt

Budova pozostáva z dvoch stavieb. Väčšia z nich, „Wood House“, má byť určená pre zábavu a ubytovanie hostí. Druhá – „Pope House“ – má slúžiť ako obytný priestor pre rodinu, keď sa bude práve pohybovať vo Washingtone. Pope House bol navrhnutý a pomenovaný podľa Johna Russella Popea, architekta, ktorý vytvoril aj Memoriál Thomasa Jeffersona. Obe časti stavby boli postavené začiatkom 20. storočia a sú súčasťou Národného registra historických miest USA. Bezosov hlavný domov sa nachádza v Medine na pobreží jazera Washington.

Plán pôdorysu Pope House. Foto: Jenny Cheng/Business Insider

Práce na nehnuteľnosti sa už začali. O rekonštrukciu sa stará firma Barnes Vanze, ktorá sa špecializuje na historické renovácie. Bezosovci budú po renovácii obývať Pope House, kde bude vybudovaný veľký salón s barom, tvoriaci hlavnú časť prízemia. Na poschodí má pribudnúť množstvo spální, miestnosť na cvičenie, televízna izba a kuchynka. Len v Pope House sa nachádza desať kúpeľní.

Ako sa vyslovil Bezos spolu s manželkou Mackenzie, Wood House má slúžiť predovšetkým na socializáciu s priateľmi, pričom ho opisujú ako „párty blok epických rozmerov“. Tanečná sála vo Wood House má mať rozlohu 1 500 štvorcových metrov, nechýba luxusný bar a promenáda s balkónmi. Na vyšších poschodiach sa nachádzajú priestory pre personál a množstvo spální s obrovskými oknami.

Plán časti Wood House. Foto: Jenny Cheng/Business Insider

V oboch stavbách sa teda celkovo bude nachádzať päť obývacích izieb a salónov, tri kuchyne, dve knižnice/študovne, dve miestnosti na cvičenie, 25 kúpeľní a 11 spální. Architektonická firma plánuje ukončenie prác na december tohto roka.

 

ZdrojBuďte prvý