Casio G-Shock MR-G Hammer Tone: Japonské umenie v hodnote 6000 dolárov

Ktoré hodinky sú stelesnením vysokej odolnosti? Po odpoveď si netreba chodiť ďaleko, možno ju máte priamo na svojom zápästí. Casio G-Shock patria medzi najpopulárnejšie pánske hodinky v súčasnosti, za čo vďačia nielen svojej ikonickej odolnosti, ale aj nízkej cene, za ktorú sa dajú tieto hodinky zohnať. Ale verili by ste, že existuje aj špeciálna edícia, ktorá stojí 600-krát viac, než bežné G-Shocky?

Taká edícia bola predstavená a volá sa Casio G-Shock MR-G “Hammer Tone”. Ide o limitovanú edíciu hodiniek, ktorú Casio uviedlo pri 20. výročí uvedenia kolekcie MR-G, ktorá sa vyznačuje vyššími cenami. Po dizajnovej stránke sa držia síce klasických princípov a na prvý pohľad vyzerajú podobne ako ostatné G-Shock modely (teda že majú to hrubé telo), no v niečom sú predsa len výnimočné. Casio si totiž dalo záležať na honosnosti, minimálne čo sa výroby týka. Vzhľad hodiniek Hammer Tone bol vylepšený s pomocou techniky, ktorá sa volá tsuiki.

Casio G-Shock MR-G Hammer Tone Limited Edition

Casio G-Shock MR-G “Hammer Tone

Ide o techniku, ktorá je veľmi často spájaná s inou technikou, tsuchime-ji, ktorú používali tradiční japonskí kováči po stáročia pri výrobe rukovätí pre katany a iné japonské meče. Touto technikou dochádza k dekorovaniu kovového povrchu klepaním pomocou kladiva.

Casio G-Shock MR-G Hammer Tone Bihou Asano

Samotné telo hodiniek, ako aj remienok, boli vyrobené z titaniu pokrytého uhlíkom s vlastnosťami diamantu (DLC). Luneta a stredové časti kovového remienka pozostávajú zo zliatiny oborogin, čo je zliatina striebra a medi. Samotné pomenovanie sa vyvinulo z označenia Oborozuki, ktorým japonci označovali skupinu zliatín, ktoré sa používali pri výrobe mečov. Korunka a skrutky na lunete boli pozlátené akagane, čo je pre zmenu kombinácia medi a zlata. Na dizajne hodiniek spolupracoval Bihou Asano, majster kováč tretej generácie, ktorý má za sebou už niekoľko sôch bohov a kadidlá pre oficiálny hosťovský dom v Kjóto.

Casio G-Shock MR-G Hammer Tone

Hodinky sa inak vyznačujú vodotesnosťou do hĺbky 200 metrov a odolnosťou proti nárazom, ktorá je ale pri G-Shockoch samozrejmosťou. Hodinky majú ďalej aj niekoľko špeciálnych funkcií “pod kapotou”. Jednou je 6-pásmové GPS schopné aktualizovať čas podľa 40 rôznych časových pásem (aj s režimom Lietadlo), budík, kalendár s prestupnými rokmi, stopky, časovač, indikátor zemepisnej šírky. Na povrchu potom vidíme ukazateľ času v domovine a ak by náhodou nebolo vidieť na číselník, zapne sa LED podsvietenie.

Casio G-Shock MR-G Hammer Tone

Casio G-Shock MR-G “Hammer Tone

Celkovo bolo vytvorených len 300 kusov, ktoré sa začnú predávať v júli tohto roka za 6 200 dolárov.

*Zdroj: Hodinkee.comBuďte prvý