Brother – čo ste nevedeli o osvedčenom výrobcovi kancelárskej techniky

Japonsko je známe ako technologická veľmoc a práve z krajiny vychádzajúceho slnka pochádza aj jedna z najstarších a najspoľahlivejších firiem v oblasti kancelárskeho vybavenia. Poznáte produkty značky Brother?

  • V roku 1908 sa vo svete udialo kopu zaujímavých udalostí – z Fordových liniek vyšiel prvý Model T, v odľahlých častiach Ruska sa odohrala dodnes záhadná Tunguzská katastrofa a Winston Churchill sa sobášil s Clementine Hozierovou. Popri tom všetkom bola v japonskom meste Nagoya založená aj firma Brother.

 

  • Tonery či pásky a štítky do štítkovačov bolo niečo, o čom na začiatku minulého storočia nikto nechyroval. Ani spoločnosť Brother (vtedy ešte pod názvom Yasui) nie, pretože sa venovala výrobe šijacích strojov.

 

  • Jeden zo strategicky najdôležitejších momentov pre neskorší vývoj firmy sa odohral v 50tych rokoch 20.storočia. Konkrétne sa jedná o rok 1957, kedy boli Rímskymi zmluvami založené Európske hospodárske spoločenstvo a Európske spoločenstvo pre atómovú energiu. Na základe tohto kroku vyhodnotila firma Európu ako miesto pre svoj ďalší rozvoj.

 

  • Za spôsob prieniku na európsky trh si spoločnosť Brother zvolila stratégiu kúpy silnej a overenej kontinentálnej značky. Voľba padla na firmu produkujúcu šijacie stroje Jones, ktorá sídlila v Manchesteri a nebola na tom po ekonomickej stránke veľmi dobre.

 

  • Brother postupne vylepšil finančné zdravie tradičnej britskej značky, čím si naklonil na svoju stranu jeden z ekonomicky najvyspelejších národov Európy a čoskoro nato začal s produkciou a distribúciou vlastných zariadení na starom kontinente.

 

  • V 70tych a 80tych rokoch padlo rozhodnutie firmu diverzifikovať, pričom smer bol od začiatku jasný – venovať sa vývoju a výrobe kancelárskych technológií. Veľké celosvetové uznanie firma získala za svoje elektronické písacie stroje, neskôr aj za pásky do tlačiarní štítkov Brother či laserové produkty.

 

  • Z posledných pozoruhodných počinov stojí za zmienku napríklad fakt, že Brother ako prvý výrobca začal využívať Near Field komunikáciu, ktorá umožňuje tlačiť priamo z mobilného zariadenia len vďaka jednoduchému dotyku tlačiarne s telefónom.

Zdroj titulky: wikimedia.org

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý