Bentley Flying Spur W12 S je najrýchlejším štvordverovým sedanom

Noblesný automobil s veľkým množstvom sily a výkonu. Bentley Flying Spur W12 S je najrýchlejším štvordverovým sedanom súčasnosti. Poháňa ho 6 litrový, W-12 motor s dvojitým turbom, ktorého výkon bol zvýšený až na 626 koní a ktorý poskytuje krútiaci moment až 820 Nm. Flying Spur W12 S s ním zrýchľuje z nuly na 100 km/h za 4,2 sekundy.

Vlastnosti športového automobilu v luxusnom sedane sa tu nezaprú. Systém zavesenia kolies je teraz citlivejší a vylepšený bol aj diferenciál (krútiaci moment 40:60 v prospech zadnej nápravy). Zlepšené boli tlmiče a stabilizátory a pridané boli uhlíkovo keramické brzdy pre zvýšenú trakciu a bezpečnosť.

Interiér pôsobí rovnako dramaticky so všadeprítomnou čiernou na palubnej doske a obložení (na požiadanie aj z uhlíkových vlákien), ako aj koženého čalúnenia s prešívaním (na výber je 17 farieb). Štandardne je v ponuke trojramenný  športový volant, ryhované riadiace páčky a opierky hlavy a behúňa s nápisom W12 S.

Na nedostatok komfortu sa nemôžu sťažovať ani cestujúci na zadných sedadlách. Tí benefitujú z informačného systému s dotykovým displejom, umiestneným v zadnej stredovej konzole. Okrem toho možno jednoduchým zatlačením tlačidla ovládať klimatizáciu alebo aktivovať hotspot s Wi-Fi pripojením. Flying Spur W12 S príde do predaja do konca tohto roka.

Zdroj fotografií

Rýchle automobily a jachty, drahé nehnuteľnosti a dovolenky, ale aj špičková spotrebná elektronika pre náročných.Buďte prvý