Audemars Piguet presiahne tržby 1 miliardy švajčiarskych frankov a plne integruje svoju predajnú sieť

Audemars Piguet

V interview pre Reuters výkonný riaditeľ Francois-Henry Bennahmias vyhlásil, že Audemars Piguet dosiahne dvojciferný rast v roku 2018. Taktiež prezradil, že celkové tržby spoločnosti presiahnu tento rok 1 miliardu švajčiarskych frankov (886 miliónov eur). Aby sa predaje zvýšili i naďalej, Audemars Piguet plánuje odstrihnúť autorizovaných predajcov a plánuje plne integrovanú predajnú sieť do 3-5 rokov.

Integrovanie distribúcie v hodinárskom priemysle začalo niekoľko rokov dozadu s vytvorením dcérskej spoločnosti a s želaním predať viac vo vlastných obchodoch. Audemars Piguet cieli na posunutie tejto stratégie o jeden krok naviac, s plne integrovanou sieťou (priamo operovanou lokálnymi partnermi).

Bennahmias dodal, že Audemars Piguet porozmýšľa taktiež i o akvizícii autorizovaných predajcov. Presunutie distribúcie priamo pod firmu zvýši predaje a konsoliduje marže s priamo operujúcimi obchodmi. Je to taktiež príležitosť získať plnú kontrolu operácii na obchodnej úrovni, aby sa využilo doplnenie jednotlivých distribučných kanálov.

Pre hodinárske spoločnosti je to možnosť pripraviť sa na e-commerce s lepšou kontrolou oceňovania a neautorizovaných predajcov. Hodinársky priemysel sa dlho držal od toho, aby premiestnil svoj biznis online. Dnes už nie je otázkou, či by značka mala alebo nemala predávať online, ale to, ako nastaví svoju e-commerce stratégiu. Audemars Piguet otvorí svoj e-shop v roku 2019.

Vyhlásenie Audemars Piguet je najnovšou ukážkou, ako prechod na e-commerce mení distribúciu hodiniek. V Richemont predaje cez 1123 obchodov a e-shop zvýšili predaje spoločnosti o 63 %, čo je o 60 % viac než minulý rok.

Spoločnosť dokončila prevzatie Yoox-Net-a-Porter (YNAP) začiatkom jari. Cartier a Vacheron Constantin sú online od konca augusta 2018. Richemont taktiež kúpil predajcu Watchfinder za účelom spustiť predaje v second-hand hodinkovom biznise.

zdroj: monochrome-watches.com, zdroj fotografií: monochrome-watches.comBuďte prvý