Apple predstavil hodinky Apple Watch Series 3

Smartwatch sa dočkali ďalšej každoročnej aktualizácie a nových funkcií! Spoločnosť Apple predstavila na prvom podujatí v kalifornskom divadle nové Apple Watch Series 3. Svetlo sveta uzreli dlho očakávané funkcie a niekoľko estetických aktualizácií. Prinášame vám všetky dôležité informácie.

Najdôležitejšie je, že vôbec prvýkrát bolo pridané mobilné pripojenie. Predchádzajúce modely si totiž vyžadovali wi-fi alebo Bluetooth na prístup k webu cez iPhone. Teraz však mobil vôbec nepotrebujete, pretože pripojiť sa dokážete priamo cez LTE z hodiniek. Vďaka tomu môžete uskutočňovať hovory a používať aplikácie ako napríklad správy.

Nový procesor s dvojitým jadrom ponúka až o 70% lepší výkon, tvrdí Apple. Existuje bezdrôtový čip W2 na zlepšenie konektivity, ktorá je o 50% úspornejšia. Ak chcete znižovať objem, displej funguje ako dvojpásmová anténa (pre LTE aj UMTS). K dispozícii máte zabudovanú aj elektronickú SIM kartu, takže ju nemusíte fyzicky vkladať do zariadenia.

Všetky tieto upgrady prichádzajú do rovnako veľkého zariadenia ako to pred ním. Jedinou zmenou je o 25 mm silnejší zadný zafírový kryštál. Výdrž batérie je približne 18 hodín v závislosti od používania, čo sa nezmenilo. Hodinky sú k dispozícii v hliníkovom puzdre, a popri už existujúcej striebornej a šedej, aj v zlatej farbe. K bielemu keramickému modelu bol pridaný aj šedý. Pridaná bola aj nová funkcia, ktorá kombinuje funkčnosť magnetického uzáveru s konštrukciou tkanív.

Pokiaľ vás zaujíma cena tejto série, začína na 399 dolároch s mobilnou verziou a 329 dolároch bez nej. Objednávky sa otvárajú 15. septembra a hodinky by mali byť k dispozícii od 22. septembra. Po uvedení na trh budú k dispozícii v deviatich krajinách – USA, Kanade, Austrálii, Číne, Japonsku, Spojenom kráľovstve, Nemecku a Francúzsku. Do Švajčiarska by sa mali dostať koncom roka.

Hodinky budú disponovať operačným systémom watch OS 4, ktorý bol predstavený na konferencii World Wide Developer Conference už v júni. Veľkou novinkou sú Siri-centric hodinky, ale aj veľa ďalších doplnkov a aktualizácií oproti watch OS 3.

Hodinky Apple sa stali svetovým číslom jeden a prekonali aj Rolexky. Ťažko povedať, či sa tieto štatistiky viažu na objemy predaja alebo výnosy. Spokojnosť zákazníkov sa pohybuje na úrovni 97%.

Zdroj: hodinkee.com

Aj keď preferujem luxus v duši, rada sa kochám peknými vecami, ktoré sú často skvelou inšpiráciou či motiváciou. Nedokážem žiť bez písania, kávy a kníh. Verím, že sny sa môžu stať skutočnosťou, no nikdy to nepôjde ľahko, pretože najlepšie veci si musí človek zaslúžiť!Buďte prvý