Ako si vybrať nábytok do spálne?

Spálňa je miestnosť, ktorú by sme po kúpe nového bytu/ domu mali prioritne zariaďovať. Málokedy však v spálni disponujeme dostatočne veľkým priestorom na odkladanie vecí a vo väčšine prípadov musíme improvizovať. Ako si ale vyberať nábytok do spálne a čo si pri jeho hľadaní všímať?

Veľkosť nábytka

Pri hľadaní nového spálňového nábytku zohľadňujte predovšetkým jeho veľkosť. Spálne bývajú väčšinou menších rozmerov a niektorý spálňový nábytok nemusí pasovať do vašej spálne, pretože bude mať väčšie rozmery, aké máte k dispozícii práve vy. Predtým, ako si vôbec pôjdete pozrieť nábytok, ktorý sa vám páči, premerajte si priestor, do ktorého nábytok plánujete umiestniť. Skôr, ako pôjdete vyberať nábytok, musíte vedieť, kde umiestnite posteľ. Keď bude posteľ na mieste, premeriate si prázdne priestory, do ktorých by ste chceli dať nábytok. Podľa týchto rozmerov vyberiete moderný spálňový nábytok.

Materiál

Zo všetkých materiálov, ktoré sú v ponuke, vám odporúčame vyberať nábytok z laminátovej drevotriesky a z masívu. Masívny nábytok je ale drahší a hlavne ťažší, čo sa vám nemusí páčiť, ak bývate v paneláku a navyše bez výťahu. Každý jeden demontovaný kus čosi váži. Je však kvalitný a vydrží vám dlho. Najlepší nábytok je predsa len nábytok z drevotriesky. Je kvalitný a cenovo prístupný pre každého Slováka. Drevotriesku oceníte aj v spálni. Pôsobí ľahko, vzdušne a nábytok z  tohto materiálu môžete kedykoľvek preniesť z jednej časti miestnosti do druhej.

Ak hľadáte nové šatníkové skrine, vyberajte si lacné šatníkové skrine z drevotriesky.

Farebné prevedenie

Ak si chcete vybrať dobrý nábytok do spálne, dávajte pozor aj na farebné prevedenie. Okrem veľkosti nábytka, dispozičného priestoru a materiálu rozhoduje aj farebné prevedenie. To vám odporučíme prispôsobiť farbe vašich moderných okien a zladiť s nábytkom, ktorý v miestnosti nechávate – s posteľou napríklad.

Vyberajte si kvalitný nábytok, ktorý vám aj niečo vydrží a nebudete ho musieť za pár rokov meniť.

Zdroj titulka: effectcup.com

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý