Ako mať viac pohybu, keď vás nebaví beh ani cvičenie vo fitku? Skúste tento šport

Hovorí sa, že každodenným zvykom víťazov je spotiť sa. Pot zmení to, ako sa cítite a keď sa potíte, vytvára to vo vás viac motivácie. Ak sa vraj budete potiť každý deň nasmeruje vás to na cestu, po ktorej chcete kráčať.

Sú to určite pekné myšlienky, ale hoci sa na nás dnes z každej strany valí kultúra behania a posilňovania, niekedy to jednoducho nejde. Niekoho samotný beh nebaví a z návštevy posilňovne s testosterónovými hrubokrkými chlapcami a selfie dievčatami s našpúlenými ústami, sa niekedy obyčajnému človeku ježia všetky vlasy. Ak sa tiež do dlhých behov neprinútite a okolo vchodov do fitnescentier pridávate do kroku, ešte to neznamená, že je všetko stratené. Existujú fajn spôsoby aktivity, kde si naozaj zašportujete a ešte aj sa aj zabavíte v partii super ľudí.

Myslíme tým kolektívne športy a v tomto článku sa chceme špeciálne zamerať na jeden z nich, ktorý by si zaslúžil viac pozornosti – florbal. V konkurencii ostatných kolektívnych športov sa totiž ešte stále teší pomerne lichotivej nálepke nového športu a navyše je tak nenáročný, že sa hráva aj v tých najmenších obciach. Stačí pár nadšencov a telocvičňa.

Diversity Casual Teenager Team Success Winning Concept

Florbal je dnes na základných školách športom číslo jeden. Práve z dôvodu nenáročnosti. Aj vďaka tomu sa prakticky všade nájde partia, ktorá si florbal chodí zahrať po škole, po práci, jednoducho na odreagovanie sa. A práve tam niekde by mohlo byť aj vaše miesto. Aj na florbale sa totiž „zdravo“spotíte, tak ako pri behaní alebo v posilke. Akurát je to oveľa zábavnejšie a so spoluhráčmi, ktorí dokážu potlačiť svoje ego. Pravidlá florbalu sú jednoduché, takže sa do hry dostane veľmi rýchlo.

Pokiaľ patríte medzi mladšie ročníky a florbal vás naozaj baví, nie je problém začať ho hrať aj na vyššej, ako rekreačnej úrovni. Florbalových oddielov a klubov je na Slovensku už teraz dostatok. Stačí si len vybrať level, na ktorý si trúfate a myslíme si, že všade budú radi, ak sa pridajú ďalšie šikovné ruky. Strom súťaží je pestrý a pod najvyššou súťažou je zoradený bohatý výber nižších líg, ktoré siahajú až do regiónov. Začať v nejakej tej mestskej lige dnes môže naozaj každý. Ak by vám ani to nestačilo, pravidelne sa organizuje kopec turnajov, kde býva tá najlepšia atmosféra a zábava.

man holding a trophy

Ak sa pýtate ako začať, tak na internete nájdete kopec informácii. Nepreháňame, ale, keď povieme, že vám stačí pohodlné oblečenie, športová obuv a florbalová hokejka. Nič z toho vás určite finančne nezruinuje a bude vám to slúžiť dlho. 

Takže, ak zasa budete niekde čítať, ako treba začať behať, alebo chodiť do posilňovne a vám z toho bude zvierať žalúdok. Skúste sa spýtať známych, či si nechodia niekam zahrať alebo sa pozrite na internet, kde nejaká partia určite bude zháňať ďalšieho hráča. Verte nám, rozhodnutie začať s florbalom neoľutujete.

 

Zdroj obrázkov: pixabay.com

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý