Aké značky mobilov ľudia preferujú? Spýtali sme sa jedného z predajcov príslušenstva k mobilným telefónom

Každý máme svoje obľúbené značky spotrebných tovarov. Tak ako si vyberáme značky automobilov, nápojov alebo oblečenia, tak si vyberáme aj značku svojho mobilného telefónu. Výrobcov na trhu je veľmi veľa.

Do popredia sa pretláčajú pôvodne neznáme značky a poradie top značiek sa každým rokom mení. Popredným výrobcom na krk dýchajú ázijský výrobcovia a majú tak čo robiť, aby si svoje silné pozície udržali. Obľúbenosť značiek mobilov je ťažké presne určiť. V rozhovore s Alexandrou, obchodnou riaditeľkou firmy predávajúcej príslušenstvo pre mobilné telefóny sme na základe predaja puzdier, obalov a krytov na mobily subjektívne vyhodnocovali rebríček za rok 2018.

Cez internetový obchod Mobil24.sk si klienti najčastejšie objednávali príslušenstvo pre značku Samsung a Apple. Hneď tesne za nimi sa predávali najmä puzdra, kryty a obaly na Huawei. Na ďalšie pozície podľa predaja doplnkov by sa dalo zaradiť Xiaomi a Honor. Značky ako Nokia ktoré v minulosti silno dominovali a tvorili až 80% predávaného tovaru sú momentálne na chvoste za LG a Lenovom.

Alexandra nám tiež potvrdila, že každý rok sa toto poradie mení a firmy sa navzájom predbiehajú. Zdravá konkurencia pre nás prináša stále vyššiu kvalitu a výkony našich telefónov. Pomáhajú nám každý deň v práci, pri navigovaní sa na našich výletoch alebo pracovných stretnutiach, riešiť e-mailovú komunikáciu, no taktiež nám stále viac a viac berú voľný čas.

Každopádne držíme výrobcom palce, a necháme sa prekvapiť, ktorá značka na trhu bude dominovať o pár rokov.

 

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý