Aj takéto možno nepodstatné veci môžu ovplyvniť kvalitu vášho spánku

Pre každého z nás je spánok jediná možnosť, ako sa zregenerovať. Niekedy si ho doprajeme vo väčšej miere, niekedy zase nie. Ak máte občas problémy zaspať, poprípade sa budievate v noci a naozaj ani len netušíte, v čom je problém, pomôžeme vám odhaliť príčiny. 

Otravný hmyz

Ak napríklad kôň má ekzém, chovatelia mu kúpia pevnú ekzémovú deku, ktorá bude pokrývať celé telo koňa. Hmyz je agresívny a kedykoľvek môže prekvapiť chovateľov, ale aj ľudí najmä počas letných mesiacov.

Ekzémová deka pre kone proti hmyzu Waldhausen Zebra

Preto ak máte napríklad problém zaspať, môže byť vašim problémom aj hmyz. Odporúčame vám do spálne dávať sieťky proti hmyzom a ak sa dá, radšej zatvárať okná cez noc, aby ste sa ráno nezobudili s množstvom štípancov aj na takých miestach, na ktorých by ste to nečakali (na čele, na uchu, na členku). Poprípade použite odpudzovač, ktorý sa dáva do zástrčky.

Vydýchaný vzduch

Aj vydýchaný vzduch vám môže narobiť veľa komplikácií, najmä teraz cez letné mesiace. Vetrajte vždy skoro ráno a nezabúdajte, že odostreté žalúzie nezabráni tomu, aby slnečné lúče prenikali dovnútra. Vždy potom, ako vyvetráte, pozastierajte všetky žalúzia, zastrite aj závesy a ak máte rolety, pokojne ich dajte dole. Ak máte spálňu na vrchnom poschodí, priestor sa prehreje, s tým musíte počítať. Ale aspoň takýmto spôsobom zmiernite horúčavy vo vnútorných priestoroch, konkrétne v spálni a vyspíte sa lepšie. Na leto vám odporúčame hrubé paplóny vymeniť za tenké deky, ktoré si samozrejme navlečiete do opraných posteľných obliečok.

Tip pre rodičov: Pre detičky vyberajte jemné bavlnené obliečky s obľúbenými motívmi. Skúste hľadať medzi peknými Disney obliečkami. Nájsť môžete – Mášu a Medveďa, postavičky z rozprávky Frozen, Macka a Uška a mnoho ďalších rozprávkových motívov.

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý