7 áut, ktoré Elon Musk vlastnil a neboli to elektromobily

Mať taký úspech, aký má Elon Musk s Teslou si vyžaduje jednu dôležitú vec: lásku k autám. Pred Teslou mal Musk množstvo rôznych áut. Niektoré zničil, iné ho zas inšpirovali k určitým dizajnovým prvkom, ktoré sú dnes v Tesle. Každé auto hovorí niečo o tom, aká je Musk osoba.

Tu je 7 áut, ktoré Elon Musk vlastnil.

Prvé auto, ktoré si Musk kúpil bolo BMW 320i z roku 1978 za 1400 dolárov (1218 eur)

Musk vo videu pre Forbes povedal, že v roku 1994 si kúpil toto BMW a sám ho opravil. Mal ho 2 roky, kým jedno koleso nespadlo. Táto nešťastná nehoda sa stala akurát, keď jeden z jeho stážistov v Zip2 šoféroval toto auto.

The first car Musk bought was an old 1978 BMW 320i that he got for $1,400.

Keď Musk získal prvotný bonus pre Zip2, webovú softvérovú spoločnosť, ktorú spoluzaložil s bratom, Musk si za peniaze kúpil Jaguár E-Type z roku 1967.

Musk ešte vo videu pre Forbes vysvetlil, že keď mal 17 rokov, dostal knihu klasických kabrioletov. Najviac sa mu páčil Jaguár E-Type, tak si povedal, že keď si ho niekedy bude môcť dovoliť, tak si ho kúpi. Je to teda splnený sen.

Keď získal svoj prvý šek za 40-tisíc dolárov (34-tisíc eur) zo Zip2, Musk si auto kúpil.

„To bolo ako zlá priateľka. Stále sa kazilo a spôsobovalo mi problémy,“ povedal Musk vo videu. Auto sa dokonca pokazilo pri prvej ceste od dílera.

When Musk got an initial bonus for Zip2, the web software company he and his brother co-founded, Musk used the money to buy a 1967 E-Type Jaguar.

Potom, čo Musk predal PayPal, kúpil McLaren F1, ktorý zničil

„Mal som ho niekoľko rokov a najazdil som na ňom 11-tisíc míľ (17 702 km). Jazdil som na ňom z Los Angeles do San Francisca. Mal som ho na každodennú jazdu,“ povedal Musk o svojom McLaren F1 v interview pre Pando Daily tri roky dozadu.

Musk vysvetlil v rozhovore, že v roku 2000 šoféroval spolu s Peterom Thielom, spoluzakladateľom PayPay, keď havaroval s autom. Musk jazdil po ceste Sand Hill Road v kalifornskom Menlo Park, aby sa stretol s investorom zo Sequoia Capital.

„Peter povedal „takže, čo to dokáže?“ a ako prvú vec na zozname posledných slov som odpovedal „pozeraj na toto“. Tak som stlačil pedál na podlahu a zmenil som jazdný pruh.“

Krátko potom sa auto dostalo do vzduchu, kde sa niekoľkokrát otočilo. Pri dopade sa sklo a kolesá zničili a auto utrpelo masívne poškodenie karosérie.

To najlepšie? Auto nebolo poistené.

After Musk sold PayPal, he bought a McLaren F1 — that he totaled.

Tri roky dozadu si Musk kúpil Lotus Esprit z filmu James Bond „Špión, ktorý ma miloval“, aby ho mohol prerobiť na ponorku

Musk kúpil toto auto z aukcie v Londýne za 997-tisíc dolárov (868 251 eur). Doteraz sme ho ešte nevideli prerobené na ponorku, avšak majitelia Modelu S našli easter egg, ktorý odkazuje na ikonický Lotus Esprit.

Pri podržaní tlačidla T v menu entertainment sa spustí vyžiadanie prístupného kódu. Pokiaľ napíšete 007, ukáže Lotus Esprit ako ponorku a menu „hĺbka“.

„Ako malé dieťa v Južnej Afrike bolo úžasné sledovať Jamesa Bonda v „Špión, ktorý ma miloval“, ako jazdil na Lotus Esprit na móla, stlačil gombík a transformoval sa na ponorku.   Bol som sklamaný, keď som zistil, že sa v skutočnosti nedokáže premeniť. To, čo urobím je, že vylepším elektrický pohon Tesly a skúsim ho transformovať v skutočnosti,“ povedal Musk.

Three years ago, Musk bought the Lotus Esprit car from James Bond's

Musk taktiež vlastní Audi Q7, ktoré ho inšpirovalo zahrnúť sokolie krídla na Model X

Musk raz povedal, že chce vytvoriť auto, kde sa dvere môžu otvoriť v úzkom priestore a umožnia vám prístup k tretej rade bez sklopenia zadných sedadiel. Prístup k tretej rade je problém, ktorý mal Musk s SUV, ako pri Audi Q7, ktoré vlastnil v roku 2012.

„Audi Q7 je obzvlášť hrozné. Aj v najlepšom prípade potrebujete byť trpaslík, aby ste sa dostali do tretej rady.“

Musk also owns an Audi Q7, which actually inspired him to include falcon wing doors on the Tesla Model S.

Forbes taktiež videl Porsche 911 v Muskovom dome v roku 2012

Forbes also spotted a Porsche 911 in Musk's house in 2012.

A nakoniec, Musk taktiež vlastnil Hamann BMW M5 v roku 2007

We also know Musk has owned a Hamann BMW M5 sports car.

zdroj: businessinsider.com, zdroj fotografií: businessinsider.comBuďte prvý