6 jednoduchých spôsobov, ako si zabezpečiť pasívny príjem

Dobre platená každodenná práca je síce fajn, no pasívny príjem, vďaka ktorému sa suma na vašom účte bude pravidelne zvyšovať, vôbec nie je na škodu. Chcete zarábať viac peňazí, no nemáte dosť času ani energie venovať sa popri práci niečomu novému? 

Inšpirujte sa našimi tipmi, ako si zabezpečiť pasívny príjem. Pri niektorých nižšie uvedených spôsoboch vám stačí iba pohnúť prstom (niekedy dokonca nie je potrebné ani to), pri iných zas budete musieť trochu riskovať.

Platobná karta, ktorá vám bude platiť

Využívate na zaplatenie väčšiny vašich nákupov kreditnú či debetnú kartu? Vyberte si takú, ktorá vám za nákupy bude vracať peniaze. Dnes už takúto možnosť šetrenia ponúkajú mnohé banky. Je to jednoduchý spôsob, ako ročne získať niekoľko desiatok alebo stoviek eur. Kartou platíte za veci, za ktoré by ste zaplatili tak či onak. Aby ste maximalizovali váš zisk, vyberte si kartu s čo najväčším percentom odmeny za bezhotovostné platby.

Prenajímajte svoj majetok

Nenechávajte svoj majetok zapadať prachom, keď ho momentálne nevyužívate. Máte chatu alebo víkendový dom? Prenajímajte ho cez Airbnb. Stojí vám v garáži auto, ktorým takmer nejazdíte? Určite sa nájde niekto, kto ho potrebuje na víkend požičať. Prenájom vecí má však jeden háčik a tým je riziko prípadného poškodenia majetku. Ak sa chystáte do podobného biznisu, majte na pamäti adekvátne poistenie vecí pre prípad vzniknutia škody.

Investuje do akcií

Vložte peniaze do portfólia akcií, ktoré vám budú pravidelne vyplácať dividendy. Pri tejto investícii existuje taktiež určité riziko, preto je vhodné investovať do zodpovedných a dôveryhodných spoločností. Po vložení vašich finančných prostriedkov si tak môžete užívať pravidelný prísun peňazí na váš účet.

Investujte do prenájmu nehnuteľností

Nájdite si vkusnú nehnuteľnosť, investujte do jej kúpy a prenajímajte ju. Nehnuteľnosti sú horúcou komoditou a nájsť podnájomníkov by nemal byť veľký problém. Ak sa nechcete “babrať” s hľadaním nájomníkov, najmite si niekoho, kto to urobí za vás. Prenájmom nehnuteľností získate pravidelný mesačný príjem. Ak sa vám takéto podnikanie zunuje, môžete nehnuteľnosť opäť predať.

Predávajte svoje nápady

Rodia sa vám v hlave každý deň stovky skvelých nápadov? Transformujte ich do mobilných aplikácií, kníh, blogov, kurzov, či do iných produktov, ktoré by mohli vzbudiť záujem u potenciálnych zákazníkov a zarobiť vám peniaze. Navyše na internete nájdete desiatky inzerentov, ktorí hľadajú podnikateľský nápad a sú ochotní zaň zaplatiť. Máte nejaký? Predajte ho!

Sporenie

Nechávate si určitý obnos peňazí pre možný stav núdze? Takto ušetrené peniaze môžete využiť efektívnejšie – vložením na sporiaci účet. Nazbierané úroky vám zhodnotia peňažnú rezervu a pri niektorých účtoch je možné vybrať peniaze kedykoľvek. Je dôležité vybrať si ten správny, preto venujte pozornosť podmienkam zavedenia sporenia.

Zdroj titulnej fotografie1 Comment

  • Odpovedať jún 9, 2018

    roland vlcek

    Väčšina príležitostí na nete, ako si zarobiť peniaze, sú buď podvody, alebo nestoja za námahu (rôzne klikačky atď). Momentálne suverénne najspoľahlivejší program je Futurenet, ide o pasívny príjem a pri troche trpezlivosti je zárobok mimoriadne zaujimavý, čím skôr sa do toho pustíte, tým lepšie. V prípade záujmu ma kontaktujte na rolandvlcek71@gmail.com.