5 kníh od miliardárov, ktoré vás naučia ako ovládnuť svet

Či už chcete byť vlastníkom impéria, alebo sa stať tým najlepším vo svojej oblasti podnikania, najlepšie je učiť sa od tých, ktorí už sú na pomyselnom vrchole finančného úspechu. 

Vybrali sme zopár kníh, ktorých autormi sú miliardári. Prinášame vám podnikateľský pohľad Billa Gatesa a lekcie vodcovstva Richarda Bransona. Na základe ich kníh môžete zistiť ako sa im podarilo nemožné ich vlastnými slovami.

1. Na spôsob Virgin od Richarda Bransona

Hoci sám tvrdí, že nikdy nečítal knihu o tom, ako sa stať vodcom, jeho takmer 50- ročná podnikateľská kariéra ho naučila zopár vecí o budovaní vlastného podniku.

V tejto knihe ponúka zakladateľ Virgin Group lekcie o manažmente, podnikateľstve a dôležitosti brania si príkladu od správnych ľudí. O svojich úspechoch hovorí Branson rovnako úprimne ako o neúspechoch, medzi ktoré sa radí aj podceňovanie vplyvu koksu. Kniha je zaujímavá práve svojím pozoruhodným pohľadom do života niekoho kto sa nikdy nestráni výzvy.

Martinus

2. Vpred: O tom, ako Starbucks bojoval za svoj život bez toho, aby stratil svoju dušu od Howarda Schultza

Po odstúpení z funkcie generálneho riaditeľa spoločnosti Starbucks v roku 2000 sa Schultz vrátil na miesto v roku 2008, kedy spoločnosť bojovala s finančnou krízou. V knihe je podrobne opísané, ako tento miliardár priviedol globálny kávový reťazec späť do života.

Čitatelia sa dozvedia o ťažkých rozhodnutiach a dočasnom pozastavení takmer 7000 prevádzok v Amerike bez toho, aby Starbucks prišiel o svoje základné hodnoty. Schultz vo svojej knihe spája jedinečnú obchodnú stratégiu s anekdotami o vyrastaní v Brooklyne. Tešiť sa môžete na úprimné a vášnivé rozprávanie, z ktorého dávku inšpirácie načerpajú podnikatelia a všetci, ktorí chcú nájsť návod na to, ako ustáť aj nepriaznivé situácie.

Martinus

3. Ako vyhrať v športe podnikania od Marka Cubana

Kubánsky majiteľ Dallas Mavericks a investor Shark Tank odhaľuje svoje najvzácnejšie poznatky o podnikaní z osobného blogu. Je to príbeh o malých krôčikoch, ktoré viedli k vlastnej spoločnosti a miliardam. Hovorí, že jeho kniha je o oddanosti a vytrvalosti. Napriek tomu, že o počítačoch nevedel veľa, konkurenciu porazil vďaka tomu, že strávil kvantum času pri softvéroch, ktoré spoločnosť predávala.

Martinus

4. Eseje Warrena Buffetta od Warrena Buffeta

Dnes je 86 ročný predseda a výkonný riaditeľ spoločnosti Berkshire Hathaway považovaný za jednu z najväčších investorov v histórii. Ide o knihu, ktorá je vlastne zbierkou listov pre akcionárov spoločnosti Berkshire Hathaway. Každý jeden vysvetľuje aspekt obchodnej a investičnej filozofie. Zatiaľ, čo témy sa na pohľad zdajú zložité, písanie miliardárov je vskutku naozaj nenáročným čítaním.

Amazon

5. Biznis a rýchlosť myslenia od Billa Gatesa

S hodnotou 75 miliard dolárov odhaduje  spoločnosť Forbes, že zakladateľ spoločnosti Microsoft, Bill Gates, je najbohatšou osobou na svete. Gates vo svojej knihe približuje neoddeliteľnosť obchodu a technológií. Príklady aplikuje na vlastnú firmu a zdôrazňuje, že podniky vnímajú technológie skôr ako spôsob zlepšenia svojej činnosti. Aj napriek tomu, že kniha uzrela svetlo sveta v roku 1999, Gatesove informácie sú relevantné aj dnes.

Amazon

Zdroj:businessinsider.com

 

Aj keď preferujem luxus v duši, rada sa kochám peknými vecami, ktoré sú často skvelou inšpiráciou či motiváciou. Nedokážem žiť bez písania, kávy a kníh. Verím, že sny sa môžu stať skutočnosťou, no nikdy to nepôjde ľahko, pretože najlepšie veci si musí človek zaslúžiť!Buďte prvý