5 dôvodov, prečo „wanna-be-taxi“ nie je najlepší nápad

Nehľadajte v slovníkoch, pojem „wanna-be-taxi“ tam nenájdete. Použili sme ho ako zástupný novotvar na označenie neprofesionálnych taxislužieb alebo taxi-aplikácií. Tých, ktoré nemajú na jazdenie licenciu, a neplatia pre ne prísne legislatívne pravidlá. 

V metropole Slovenka si takúto službu môžete objednať jednoducho. Rozhodne však nenahradí profesionálny taxík. Prečo, keď je rýchla, lacná a dostane vás presne tam, kam máte namierené? Máme pre vás 5 dôvodov!

Komfort

Poctiví taxikári sa o svoje vozidlo starajú lepšie ako o vlastnú obývačku. Auto je ich vizitkou, preto v ňom nikdy nenájdete škvrny na poťahoch, odpadky, cigaretový pach alebo nechutné „čosi“ zastrčené v medzere medzi operadlom a sedadlom. Vozidlo je miestom, kde vykonávajú svoju prácu, a tak k nemu aj pristupujú.

Netreba mapu

Taxikár je sprievodcom mestom. Každú uličku, do ktorej sa dá dostať autom, pozná ako vlastnú dlaň. Odporučí vám hotel, kde nájdete služby podľa vašich želaní, aj dobrý jazykový kurz. Bude vedieť, pri ktorých pamiatkach sa platí vstupné, aj to, ktoré predstavenie stojí zato vidieť. Či sa potrebujete niekam dostať alebo niečo zistiť, namiesto informácií vytočte číslo taxislužby a jej šofér vás tam rovno zavezie.

Vzťahový guru

Šoféri taxíkov by si mohli vymeniť povolanie so psychológmi. Počas dňa poradia v toľkých romantických zápletkách a emocionálnych kauzách, že k vlastnej praxi majú už len na skok. Ak riešite problém, človek za volantom taxíka vám neodvrkne, že nemá čas, ale rád si vás vypočuje. A naopak, keď je lepšie mlčať, nebude vás svojimi poznámkami znervózňovať. Jednoducho, profesionál.

Žiaden strach

Hoci si sadáte do cudzieho auta, jeho šofér je trénovaný profesionál. Príručky pre autoškoly ovláda aj pospiatky a rovnako tak praktické zásady jazdy s motorovým vozidlom. Tento človek nebude hazardovať s vaším a jeho životom robením nebezpečných manévrov. Pravidlá cestnej premávky sú jeho mantra a je isté, že bez pripútania sa všetkých pasažierov, sa jeho vozidlo ani nepohne z miesta.

Tvár mesta

Čím by bol Londýn bez jeho retro „black cabs“? A viete si vôbec predstaviť, že by sa v pulzujúcom New Yorku nenašiel ani jeden žltý taxík? Tieto vozidlá dávajú mestám ich typický ráz, ktorý milujú domáci aj turisti z celého sveta. Bratislava má tiež svoje vlajkové taxíky, a to dokonca celú žlto-bielu flotilu, ktorá je vám k službám doslova na zavolanie! Alebo si tieto neprehliadnuteľné autá môžete stopnúť na ulici. Vždy budete mať zaručené rovnaké služby a dokonca aj cenu. To sa oplatí, čo poviete?Buďte prvý