5 benefitov parných rúr a varenia v pare

Varenie v pare predstavuje najzdravší spôsob prípravy pokrmov. Spotrebiče, ktoré sa na toto varenie používajú, sú navyše veľmi všestranné a ľahko ovládateľné. V kuchyni šetria časom a majú aj množstvo iných pozitívnych momentov.

Varia rýchlo a jednoducho

Jedným z benefitov, ktoré hovoria jednoznačne „za“ používanie parných varičov v kuchyni, je fakt, že proces varenia robia rýchlym a jednoduchým. Nemusíte tráviť mnoho času prípravou vášho obľúbeného jedla. Parná rúra pokrm „uparí“ behom niekoľkých minút.

Nevyžadujú mnoho kontroly

Ďalšou zo skvelých výhod používania parných varičov je, že potrebujú minimálny dohľad v porovnaní s bežným varením jedál v sporáku alebo rúre. Nevyžadujú, aby ste pokrm kontrolovali a starali sa o to, či sa jedlo pripeká. Parné variče bývajú vybavené časovačom, vďaka ktorému sa ľahko vyhnete „prepareniu“.

Udržujú v surovinách minerály a vitamíny

Pre mnohých je najmä toto moment číslo 1. Schopnosť zachovať živiny a minerály v potravinách pri varení v pare je skrátka neprekonateľná. Para zachováva 90% antioxidantov obsiahnutých v zelenine, rovnako ako jej tvar, farbu a štruktúru. Potraviny (bez rozdielu) uvarené v pare majú navyše bohatú a prirodzenú chuť.

Nepotrebujú olej

Keďže parné stroje používajú počas celého procesu varenia len vodu, nepotrebujú žiadny olej, masť alebo čokoľvek iné, čo sa používa pri bežnom varení a pečení (a čo zvyšuje hladiny cholesterolu v krvi…). Naviac, pri varení v pare sa nemusíte starať o to, či bude pokrm suchý alebo nie – vlhkosť sa zachováva v prístroji a ten udržuje jedlo prirodzene hydratované.

Para uvarí všetko

Príjemným benefitom prípravy jedál v pare je tiež to, že takýmto spôsobom sa dajú pripraviť v zásade všetky druhy pokrmov. V pare pripravíte mäso, ryby, zeleninu, dokonca aj dezerty. Možnosti sú takmer neobmedzené a nemusíte sa ničoho báť – varenie v pare je skrátka jednoduché, pohodlné, zdravé aj efektívne.

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý