5 absurdných luxusných hodiniek, ktoré predstavili tento rok

Tohtoročný Salon International de la Haute Horlogerie (SIHH) bol miestom na prezentáciu mnohých znamenitých kúskov od najväčších spoločností v obore. Okrem nich sa však predviedlo aj niekoľko absurdných modelov. Tu je päť z nich, ktoré si žiadne obmedzenia nekládli.

H. Moser & Cie – Venturer Swiss Mad

Začíname hneď zaujímavým kúskom. Na protest proti legislatívnemu označeniu “Swiss Made” sa ľudia v H. Moser & Cie rozhodli vytvoriť hodinky, využívajúce skutočný švajčiarsky syr. Právom získali označenie “najšvajčiarskejšie”. Ich súčasťou je luneta, vyrobená zo syra Vacherin Mont d’Or, mixovaného so špeciálnou živicou. Cena? 1 081 291 švajčiarskych frankov (1,013 miliónov eur), ktoré odkazujú na dátum založenia v Švajčiarsku – 1.8.1291. K dispozícii bude i verzia bez mliečnych produktov. Venturer Swiss Mad je limitovaná edícia 50 kusov, ktoré budú mať ikonický červený ciferník.

hodinky

Richard Mille – RM50-03 Tourbillon Split Seconds Chronograph Ultralight McLaren F1

38 gramov – taká je hmotnosť nových hodiniek Richard Mille. Boli vytvorené v spolupráci s pretekárskym tímom Mclaren F1 a sú najľahšími na svete. Pôjde o limitovanú edíciu 75 kusov.

hodinky

Van Cleef & Arpels – Automate Fee Ondine

Nádherné stolné hodiny boli centrom pozornosti výstavy Van Cleef & Arpels. Hodiny obsahujú mechanizmus, vyzerajúci ako kvet, ktorý sa každých 15 minút roztvorí a odhalí motýľa, nachádzajúceho sa vo vnútri. Kúsok nie je momentálne dostupný na predaj.

Audemars Piguet – Haute Joaillerie Diamond Outrage

Posledný kúsok dámskeho šperku od Audemars Piguet určite nie je pre slabé srdcia. Diamantom ozdobený kúsok je inšpirovaný ľadovými lesmi vo Valle de Joux. Safírová verzia zahŕňa 6 odtieňov modrej.

hodinky

MB&F: HM7 Aquapod

hodinky

Nezávislý výrobca hodiniek Maximilian Busser and Friends získal pri výrobe týchto hodiniek inšpiráciu od medúzy. Výsledkom je futuristický dizajn, ktorý je absolútne symetrický. Hodinky sú dostupné v dvoch verziách – titánovej s modrou lunetou (limitovaná na 33 kúskov) a červeno–zlatej s čiernou lunetou (limitovaná na 66 kúskov).

Zdroj fotografií

 Buďte prvý