4 horúce interiérové trendy pre rok 2018

Móda je premenlivá ako počasie, no existujú trendy, ktoré obstoja aj pri previerke časom. Inšpirujte sa našimi tipmi a zoznámte sa s prvkami, za ktoré sa vo vašej domácnosti rozhodne nebudete musieť hanbiť ani o niekoľko rokov.

Colour blocking

Ak si nemôžete vybrať jednu dominantnú farbu do interiéru, prečo sa nerozhodnúť pre kombináciu viacerých? Tzv. colour blocking je trend, s ktorým sa v priebehu rokov môžete stretnúť. Vyberte si niekoľko odtieňov a zlaďte s nimi aj interiérové vybavenie a nábytok z masívu! Čo by ste povedali na kombináciu žltej a pastelovej žltej, modrej a červenej?

Späť do prírody

Trend, ktorý nie je vlastný len rustikálnemu štýlu. Myslite na krásnu keramiku, jutové koberce, tkané tienidlá svetiel a ľanové obrusy na stoly z masívu. Tento trend sa ale týka všetkých prírodných prvkov používaných spoločne. Farebná paleta sa pohybuje od bielej, mäkkých krémových farieb až po spektrum šedej, ktorá, ako je známa, má mnoho odtieňov.

Geometrické dlaždice

Zložitejšie tvary a záľuba v geometrii sú aktuálne! Štvorce a obdĺžniky sú minulosťou, prevalcovala ich mozaika s množstvom tvarov, veľkostí a farieb. Aj najjednoduchšie biele dlaždice v štýle bastket-weave alebo herring-bone môžu vytvoriť zaujímavý a pútavý efekt. Bez ohľadu na to, že sa jedná o štýlovú vec, ktorá je aktuálna, sú tieto dlaždice nadčasovým prvkom v domácnosti.

Jednoduchosť a čistota tvarov

Opäť jeden z trendov s presahom do blízkej budúcnosti. Či sa jedná o kuchyňu, spálňu alebo obývačku, spoločným menovateľom pre moderný interiér budú jasne definované tvary a čisté línie. Vzdušný priestor s bez ťažkých dekorácií, využiteľný pre všetkých, ktorí hľadajú praktické a užitočné riešenia, napríklad v podobe úložných priestorov a miesta, ktoré bude maximálne využité.

Zdroj obrázkov: freshome.com

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý