3 účinné tipy vďaka, ktorým doprajete vašej pleti detox

Pomaly začína obdobie, kedy zabuchneme dvere od práce a užijeme si pár dní voľna, pri mori, na záhradke, na turistike. Náš organizmus musí z času na čas vypnúť, a práve preto by ste okrem toho, že zabudnete na to, čo je to práca, mali myslieť aj na svoju pleť. Aj ona potrebuje detox.

Zabudnite na make-up

Skúste si aspoň na dva mesiace odložiť make-up niekam, kde ho neuvidíte a nepríde vám tak na myseľ. Uvidíte, že pleť bude sviežejšia, nebude sa tvoriť akné, a čo je najhlavnejšie – už žiadne fľaky z roztekajúceho sa make-upu.  Namiesto toho si radšej zájdite kúpiť kvalitnejšiu kozmetiku – napríklad odporúčanú kozmetiku značky Siberica.

Spravte si detoxikačný kúpeľ

Detoxikačný kúpeľ by ste si mali dopriať aspoň dvakrát za týždeň. Použite levanduľový olej, morskú soľ, poprípade kamilkový olej. Napustite si vaňu a na tvár si pokojne spravte dobrý peeling na tvár z čerstvej zeleniny, ovocia alebo z medu. Po kúpeli odstráňte stvrdnutú kožu z päty pomocou pemzy. Práve vtedy je pokožka najmäkšia, preto to využite.

Pite dostatok tekutín a stravujte sa zdravšie

Zdravie pleti môžete ovplyvniť aj zvnútra najmä ak začnete piť viac tekutín a obmedzíte pečivo a mliečne výrobky. Odporúčame vám jesť pravidelne strukoviny, klíčky, slnečnicové semiačka a samozrejme aj ovocie a zeleninu. Odstráňte stres, myslite pozitívne a čo je hlavné – milujte sa s partnerom. Aj pravidelný sex vplýva na zdravie pokožky! Sem-tam nezaškodí, keď si urobíte radosť a kúpite si niečo zo sexshopu.

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý