3 super triky, ako si skrášliť spálňu

Keď si večer líhame do postele, dúfame, že nebudeme musieť ráno vstávať do práce a zažívať opäť to, čo deň predtým. Horšie to je ale v prípade, že sa ráno zobudíte a cítite sa ešte horšie, ako večer predtým. Niekedy za to môže aj večer strávený na internete, konkrétne na sociálnych sieťach. 

Ak už ale máte pocit, že vaša spálňa je nezaujímavá a hľadáte inšpiráciu, ako si ju skrášliť, ale zároveň nevymeniť všetok nábytok, poradíme vám super triky, ako to dokázať. Nech sa páči, inšpirujte sa.

Vymeňte návliečky

Aj keď tie klasické, ktoré už máte niekoľko rokov, sú kvalitné, zub času sa na nich postupne už začína prejavovať. Skúste tieto staré návliečky zameniť za nové návliečky, ktoré sú vyrobené z čistej bavlny. Cez letné mesiace využijete skôr tie, ktoré sú vyrobené zo saténu. O ňom je dobre známe, že chladí, čo v tomto ročnom období dozaista oceníte.

Vyberajte konkrétne bavlnené obliečky

Skúste sa poobzerať po bavlnených obliečkach s prírodným motívom, ale pozor, predávajú sa rôzne veľkosti bavlnených obliečok, preto si dôkladne skontrolujte, či tie, ktoré ste si vybrali, nebudú príliš veľké, poprípade príliš malé pre váš paplón a vankúš.

Omaľujte

Omaľujte priestor nanovo. Odporúčame zvoliť opäť klasickú bielu. Tá spálňu rozžiari a vy sa tak nemusíte báť, že nové doplnky, čo si kúpite, nebudú ladiť. Rozhodne si na steny nedávajte tapety. Keď ich budete po čase dávať dole, verte, bude to veľmi pracné.

V žiadnom prípade spálňu nemaľujte do takej farby, ako sú napríklad modré pilulky Viagra. Modrá pôsobí chladne.

Priestor zosvetlite

Použite buď bodové svetla, alebo pridajte do priestoru viac malých lampičiek. Namiesto dlhých závesov a záclon zvoľte skôr tie kratšie, ktoré do priestoru pustia viac prirodzeného svetla, najmä v chladnejšom ročnom období.

Zdroj:pixabay.com

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon Hill1 Comment

  • Odpovedať jún 26, 2018

    Evka M.

    ten kobereeec mame podobný z jutexu a je neskutočný