3 paradoxy, ktoré ste v živote možno zažili práve vy!

Pamätáte si na množstvo vzťahov, ktorým ste tak veľmi verili, že táto / tento bude skutočne ten pravý, avšak ako z jasného neba vás ovalila extrémne studená sprcha? Ako je možné, že niekomu darujete všetok svoj voľný čas, tie ,,najkrajšie“ roky života, ale jednoducho to akosi zázračne nevidíte?

Možno, že sa ľudia nemenia, jednoducho sú presne takí, akými boli na začiatku ale s tým rozdielom, že sme isté varovné signály prehliadali. Tvrdí vám vaša milovaná polovička, žeby kvôli vám prišla aj na koniec sveta, ale ak dôjde na ,,lámanie chleba“, tak nie je schopná prísť ani na druhý koniec dediny? Možnože ste skutočne úprimne milovaný, ale len do momentu pokým sa napríklad niekde na párty neobjaví jednoducho ,,krajší“ objekt záujmu.

Preveruj ale ver

Avšak na svete existuje aj opačný prípad, kedy občas natrafíme na takzvaných anjelov, ktorých je skutočne málo ale predsa existujú. Paradox tkvie v tom, že títo ľudia sú jednoducho dobrosrdeční a častokrát na svoju dobrotu skutočne doplácajú. Bývajú často nielen oklamaní, ale dokonca sa stávajú obeťami intríg, ohovárania aj závažnejších problémov. Dokonca aj v prípade že im iní hádžu polená pod nohy, oni sú schopní iným dať aj to posledné, čo im život ponúka.

Nedôveruj a never

Tretí paradox predstavujú ľudia, ktorým nijako zvláštne ublížene nebolo, ani sa nijako momentálne neubližuje, jednoducho im vkuse niečo prekáža. Smog nad mestom, občasný dážď, či práve naopak, príliš silné slnko počas horúceho leta, sú tými ,,najväčšími existenčnými problémami, ktoré takýto typ ľudí každý deň riešia. Bohužiaľ pravidlo, čo ovplyvniť nedokážeš, nerieš,… riešia. Až do momentu, kedy im neprekáža absolútne čokoľvek. Napríklad  úsilie vynaložené na počet nadýchnutí, ktoré prejdú ich bránicou, aby okysličili mozog pre ďalšie správne fungovanie.

Zdroj Fotografie: Pixabay.comBuďte prvý