10 vecí, ktoré ste netušili o Willovi Smithovi

Každý z nás má svoju „tajnú“ stránku, o ktorej ostatní netušia. Rovnako aj svetoznámy herec Will Smith má niekoľko tajomstiev. Tie ho robia výnimočnou osobnosťou mnohých kvalít.

Herec, ktorého poznáme pod menom Will Smith, sa narodil ako William Carroll Will Smith 25. septembra 1968. Jeho matka Caroline pracovala ako správkyňa školy a otec William Carroll bol chladiacim technikom. Väčšinu svojho detstva strávil vo Philadelphii, kde sa aj narodil a študoval na prestížnej Overbrook High School.

Predtým, ako sa stal úspešným hercom, pokúsil sa naštartovať svoju kariéru ako hip-hopový spevák s umeleckým menom The Fresh Prince. Jeho popularita však začala stúpať až po tom, ako účinkoval v televíznom seriáli The Fresh Prince of Bel-Air. Keď relácia skončila, premiestnil sa z prostredia televízie do sveta filmu. Počas svojej kariéry sa stal tvárou mnohých svetových blockbusterov. Vďaka svojim ziskom vo filme, ktoré siahajú do stoviek miliónov dolárov, ho Forbes označil za „najziskovejšiu“ hviezdu na svete.

Will Smith patrí medzi najvplyvnejších hercov Hollywoodu. Aké tajomstvá skrýva táto hviezda svetového formátu?

1. V hudobnom priemysle prerazil už ako 16-ročný

Will Smith začal svoju spevácku kariéru ako súčasť hip-hopového dua DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince. Dj Jazzy mal v jednu noc vystupovať na párty, vypadol mu však jeho hudobný kolega. Zhodou okolností sa tam nachádzal aj Will, ktorý ho bez problémov zastúpil. Krátko na to nová dvojica spojila sily a prišla s prvým singlom, Girls Ain´t Nothing but Trouble. Will bol len rok po strednej a jeho pieseň sa stala obrovským hitom.

2. Je skutočne dobrý v matematike

Smith má vraj perfektné SAT skóre a výška jeho IQ je 115, čo je slušný nadpriemer. Je jednou z mála celebrít, ktoré majú IQ blížiace sa ku genialite – podobným výsledkom sa pýši napríklad Johnny Depp, Angelina Jolie a Brad Pitt. V jednom interview Smith uviedol, že ak by sa nestal hercom, bol by pravdepodobne počítačovým inžinierom. Jeho najobľúbenejším predmetom v škole bola matematika, v ktorej vynikal pred spolužiakmi.

3. Dokáže poskladať Rubikovu kocku za menej ako minútu

Talentovaný herec má určite viacero skrytých talentov a tento je jedným z nich. Poskladanie Rubikovej kocky mu zaberie menej ako jednu minútu. Tento talent preukázal v živom vysielaní v relácii The Fresh Prince of Bel-Air aj vo filme Šťastie na dosah.

4. Stal sa milionárom v 20 rokoch

Po vydaní svojho prvého hitu Girls Ain´t Nothing but Trouble na seba pritiahol pozornosť hudobných vydavateľstiev a producentov. Jeho úspech intenzívne rástol po vydaní prvého štúdiového albumu Rock the House. Za pieseň Parents Just Don´t Understand sa mu podarilo získať ocenenie Grammy Award za najlepšie rapové predstavenie. Vďaka náhlemu hudobnému úspechu sa tak v 20 rokoch stal milionárom. Jeho majetok sa ďalej zvyšoval priamoúmerne spolu s prijímaním úspešných filmových rolí. Podľa Internet Movie Database Smithov najdrahší honorár za rolu vo filme činil 28 miliónov dolárov, pričom išlo o snímku Ja, robot.

5. Získal si prezývku Mr. July

Vďaka svojej charizme, humoru a uvoľnenosti si získal veľký okruh fanúšikov. Veľká priazeň a svetový úspech mu pomohli vybudovať si sľubnú filmovú kariéru. Jeho filmy zvykli byť uvádzané do kín v júli, pretože tento mesiac je údajne najlepší pre uvádzanie blockbusterov.  Z tohto dôvodu ho médiá začali nazývať „Mr. July“.

6. Má pôsobivú zbierku automobilov

Pre hviezdu ako je Will Smith nie je nič nemožné, preto je pochopiteľné, že aj on si vytvoril súkromnú zbierku automobilov. Jeho obľúbenými sú modely SUV, z ktorých vlastní niekoľko zaujímavých kusov. Je napríklad hrdým majiteľom Mercedesu GL 450 SUV. V jeho zbierke nechýba Cadillac Escalade s kvalitným interiérom či klasika vo forme červeného Ford Mustang z roku 1965.

7. Spolu s manželkou Jadou Pinkett vlastnia Overbrook Entertainment

Smith s manželkou Jadou, ktorá je taktiež herečkou, vlastnia zábavnú spoločnosť Overbrook Entertainment. Nie sú teda klasickým manželským párom – sú taktiež partnermi v biznise. Spoločnosť nesie názov podľa susedstva, v ktorom Will žil v detstve, a zaoberá sa produkciou filmov. Medzi nimi sú aj mnohé, v ktorých aj sám účinkoval – ako napríklad Ja, robot, Šťastie na dosah a Sedem životov.

8. Nikdy nechodil na vysokú školu

Rodičia Willa vždy podporovali v splnení jeho sna stať sa známym spevákom. Ak by sa mu nepodarilo uspieť, musel by sa vrátiť a ísť študovať. Našťastie sa tak nestalo a vybudoval si úspešnú kariéru v zábavnom priemysle. A hoci je Will pomerne inteligentný, neplánoval ďalej študovať a nikdy si ani nepodal prihlášku.

9. Napísal detskú knihu

Ďalším nečakaným faktom je, že napísal detskú knihu s názvom Just the Two of Us (Len dvaja z nás). Kniha je najmä o otcovskej láske. Je poctou jeho rodičom a jeho malému synovi Treyovi, ktorého mal so svojou prvou ženou Shree Zampino. Ilustrácie a verše v knihe posilňujú krásu a výnimočnosť citov otca k svojmu dieťaťu.

10. Stal sa prvým hip-hopovým spevákom nominovaným na Academy Award

Vďaka úspechu vo filmoch Bad BoysMuži v čiernom si začal budovať sólovú spevácku kariéru. Jej štartom bola titulná pieseň z rovnomenného albumu Men in Black. Jeho ďalší sólový album, Big Willie Style, bol 9-krát označený ako platinový spoločnosťou Recording Industry Association of America. Neskôr si v biografickom filme zahral boxera Muhammada Aliho. A hoci film nezískal očakávaný úspech, Will Smith bol za svoj výkon nominovaný na Academy Award a Golden Globe za najlepšieho herca. Obe nominácie sa mu nakoniec aj podarilo získať.

Zdroj fotografií, Zdroj titulnej fotografieBuďte prvý