10 vecí, ktoré sa naučíte za 10 minút a zmenia váš život

život

Život ide rýchlo a niekedy je takmer nemožné vykonať množstvo úloh, ktoré sú vám určené denne v práci. Podľa správy Cornerstone o pracovnej produktivite z roku 2014 dokonca viac ako 2/3 pracovníkov tvrdí, že sú preťažení a 84% si myslí, že to len tak nezmizne. 

Pravdepodone hľadáte najlepšie produktívne hacky, ktoré vám internet môže ponúknuť, avšak nemáte príliš veľa času ich odskúšať. Tu máte preto riešenie – naučte sa jednu z týchto 10 vecí v nasledujúcich 10 minútach a budete produktívnejší po zvyšok svojho života.

Pomodoro technika

Time manažment je veľké plus pre produktivitu a pomodoro technika je jedna z najlepších, aké existujú. Vyžaduje si od vás rozdeliť si svoje denné úlohy do 25-minútových intervalov, kvôli čomu budete extrémne sústredený.

život

Zlepšenie priemeru

Nájdite si 5 minút na prečítanie filozofie Dr. Stana Beechama o elitných mysliach a zvyšných 5 minút na zloženie záväzku pre zlepšenie svojho priemeru. Väčšinu svojho času sa snažíme zlepšiť našu vrcholnú formu, pričom zlepšenie nášho priemerného výkonu môže mať na celkový progres väčší dopad.

život

Plánovanie vopred

Týždenné plánovanie vám zaručí dostatok času pre vaše priority. Je veľmi ľahké byť vyrušený potrebami ostatných ľudí. Táto metodológia však zaručí, že sa budete sústrediť hlavne na svoj cieľ.

život

Meditovanie

Počas desiatich minút sa veľmi ľahko naučíte zvyk, ktorý vám môže zlepšiť zvyšok vášho života. Meditácia pomáha utešovať vašu myseľ, uľahčiť od stresu a priniesť jasnosť do každodenného života. Stačí si pozrieť jedno YouTube video, alebo si prečítať rýchly príspevok na blogu. Je to také ľahké.

život

Memorizačná technika

Pokiaľ budete brať svoj mozog ako počítač plný súborov, tak zabudnúť bude pre vás nemožné. Pokiaľ na niečo zabudnete, je to preto, že ste si to neuložili na začiatku, keď ste sa to začali učiť, alebo ste to vložili niekam, odkiaľ sa to ťažko vyberá. Koncentrovanie a opakovanie tvorí spomienky. Sústreďte sa na koncentrovanie a testujte sa pri opakovaní.

život

Zrýchlenie čítania

Viete o tom, že v kľude môžete prečítať počas šoférovania jednu knihu za týždeň? Stačí využiť aplikáciu Audiobook, v ktorej si môžete zvoliť počúvanie audioknihy o 3x rýchlejšie, ako pri normálnej rýchlosti. Vášmu mozgu totiž trvá iba 10 minút, kým sa prispôsobí a potom je to v pohode.

život

Prevzatie zodpovednosti

Veľmi často prichádzajú ľudia s dôvodom, prečo nemôžu niečo dokončiť, prečo sa prečerpal väčší rozpočet na projekt, ako sa stala nehoda a podobne. Naučiť sa prevziať zodpovednosť za svoje činy vám uľahčí život. Je oveľa ľahšie riešiť problém, ak netrávite množstvo času zisťovaním, ako sa dostať k jeho koreňu. Prevezmite zodpovednosť a posuňte sa vpred.

život

Organizovanie kritických a dôležitých úloh

Vkladať úlohy na svoj to-do list znie produktívne. Nakoniec sa však zoznam stane príliš veľký a niečo si to odnesie, pričom nebudete vedieť, ako rozložiť váš čas a energiu. Hoci je tu možnosť delegovania, je ľahšie si rozdeliť  úlohy na kritické (úlohy, ktoré potrebujete vykonať, aby ste zlepšili svoje podnikanie) a dôležité (úlohy, ktoré môžete vykonať hocikedy, aby ste zlepšili svoje podnikanie).

život

Strečing celého tela

Strávenie väčšiny dňa za počítačom vedie ku zdravotným problémom, ktoré môžete vyriešiť jednoduchým ponaťahovaním celého tela. Jednoduché cviky sa naučíte za menej ako 10 minút a ušetria vám množstvo hodín bolesti.

život

Rozdelenie úloh časových blokov

Je veľmi ľahké upadnúť do každodenných rozptýlení, kvôli ktorým musíte doháňať úlohy v nasledujúci deň. Rozdenie jednotlivých úloh, ako odpovedanie na emaily, stretnutia a podobne do časových blokov vám umožní ostať na rovnakej úrovni produktivity počas celého dňa.

život

Zdroj fotografiíBuďte prvý