5 najluxusnejších apartmánov po celom svete

Z pôvabného paláca v Las Vegas do izby hodnej Marie-Antoinetty v Paríži, týchto desať apartmánov po celom svete stojí za to. Niet človeka, ktorý by nebol fanúšikom oddychu a celkovej regenerácie v luxusnom apartmáne. Hotely po celom svete skvalitňujú služby barov, pracujú na dizajne, komforte aj celkovej elegancii. Týchto 5 hotelov je stelesnením definície cestovania vo veľkom štýle. 

Penthouse, Silo, Kapské mesto

Korunný klenot horúceho Kapského mesta je navrhnutý popredným londýnskym architektom Thomasom Heatherwickom a obľúbenou hotelovou majsterkou Liz Biden z Južnej Afriky.  Ide o penthouse s jednou spálňou a dokonalým výhľadom na Kapské mesto. Rozloha vnútorného priestoru je viac ako 185 metrov štvorcových, ktorý je vyzdobený v štýle modernom a koloniálnom. Apartmán je vybavený balkónom s rozlohou 25 metrov štvorcových, ktorý sa doslova vznáša nad mestom.

Suite Impériale, Ritz, Paríž

Nie je žiadnym prekvapením, že najvyšší hotel modernej časti Paríža bol inšpirovaný najslávnejšou a najrozkošnejšou aristokratkou v histórii Francúzska. Medzi najvýznamnejšiu časť v Impériale s výhľadom na námestie – Place Vendôme je replika spálne Marie-Antoinette vo Versailles. Práve to hotel považuje za výnimočnú príležitosť – ponoriť sa do atmosféry 18. storočia. Miestnosť je vybavená dobovým nábytkom, tkaninami aj tapetami. Dominantou je aj kúpeľna s krbom vedľa vane na mramorovom povrchu.

The Grand Terrace Suite, The Berkeley, Londýn

Vznikla ako súčasť rozsiahlej rekonštrukcie vo výške miliónov dolárov v londýnskom hoteli Berkeley. Elegantný Grand Terrace Suite je luxusným a pokojným útočiskom v srdci Kinhtsbridge. Interiéry tohto apartmánu sú priestranné a štýlové, ale klenotom je v tomto prípade široká záhradná terasa s jedálenským stolom, ktorá ponúka výhľad na kostol sv. Pavla. Ak počasie náhodou nie je vhodné, stolovať sa dá v reštaurácii Alfresco.

Extreme WOW Suite, W, Las Vegas

Priestor vznikol v spolupráci s arhitektonickou firmou Gensler v New Yorku. Rozloha interiéru je takmer 222 metrov štvorcových. Apartmán ponúka nádherný výhľad na hory, dokonca aj z mramorovej vane. Zariadenie je v štýle rokoka so strieborným klavírom a všadeprítomným červeným zamatom.

The Chairman Suite, Ritz-Carlton, Budapešť

V Budapešti ide o najdrahší apartmán, no jeho cena je opodstatnená, nakoľko disponuje luxusným dizajnom. Jednoizbový apartmán je umiestnený na najvyššom poschodí budovy s visutou terasou a dvoma šikmými oknami, ktoré poskytujú nádherný výhľad na panorámu mesta. Súčasťou sú aj oddelené priestory pre prácu, relax, stolovanie aj hygienu. Kúpeľňa je luxusne obložená mramorom.

Zdroj: robbreport.com

Aj keď preferujem luxus v duši, rada sa kochám peknými vecami, ktoré sú často skvelou inšpiráciou či motiváciou. Nedokážem žiť bez písania, kávy a kníh. Verím, že sny sa môžu stať skutočnosťou, no nikdy to nepôjde ľahko, pretože najlepšie veci si musí človek zaslúžiť!Buďte prvý