10 najbohatších žien v Amerike

Fakt, že peniaze hýbu svetom si dokonale uvedomujú ženy aj muži. Hoci prevažne muži zastávajú v práci tie najvyššie pozície, neklamem keď tvrdím, že ženy sú rovnako šikovné ako oni. Každé pohlavie má síce odlišné schopnosti, ale práve ich zdokonaľovaním a podčiarknutím, sa každý z nás môže vypracovať na unikátne pozície.

Podľa portálu Forbes, aj ženy sú tie, ktoré dokážu zarobiť obrovské peniaze. V súčasnosti  k top 7-mičke najbohatších amerických žien, pribudli ďalšie famózne miliardárky. Najbohatšou z nich je Anastasia Soare, ktorá sa preslávila cez vlastnú kozmetickú firmu.

Momentálne na Instagrame skóruje! Na svojom účte má viac ako 17 miliónov followerov.  Druhá tvár zodpovedá najmladšej Kylie Jennerovej, ktorá má ešte stále sladkých 21 rokov. Preslávila sa vďaka svojej prestíži na sociálnych sieťach (cca 110 miliónov followerov na Instagrame), aby posilnila svoj kozmetický majetok. Za menej ako tri roky si tak na svoje bankové konto pripísala približne 900 miliónov dolárov.

Absolútnou jednotkou na zozname najbohatších amerických žien v roku 2018, je Diane Hendircks. Ako majiteľka ABC Supply, patrí ku skupine top veľkoobchodných distribútorov  a podniká v oblasti strešných krytín a okien. Zatiaľ čo väčšina žien zo zoznamu pochádza zo stredozápadu, ona je rodáčkou z Kalifornie.

Zaujímavosťou je, že až 17 žien zo zoznamu, zbohatlo vďaka móde a maloobchodnému podnikaniu, zatiaľ čo len 7 z nich má pletky s kozmetickým priemyslom a výrobkami určenými na pleť. Len o tri ženy viac, sa presadili v médiách a v zábavnom priemysle. Medzi nimi je napríklad speváčka Taylor Swift.

Keď už som spomenula podnikanie, tak až 14 týchto žien pochádza z iného miesta ako je USA.  Napríklad Eren Ozmen  prišla z Turecka. Aj keď predtým vystriedala viacero prác na čiastočný úväzok (predávanie v pekárni, pracovníčka v šatni), dnes zastáva pozíciu väčšinového podielu vlastníctva leteckého priemyslu – Sierra Nevada Corp. Celý zoznam najbohatších žien Ameriky nájdete tu.

 

Zdroj  a druhá foto: ForbesBuďte prvý